2023-05-22 19:45:02

Oświadczenie Cellfast Wilków Krosno po meczu ze Stalą Gorzów

W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi Cellfast Wilki Krosno przegrały z EBUT.PL Stal Gorzów 26-28, a mecz został przerwany po 9. biegach. Gospodarze postanowili odnieść się do całej sprawy.

Mecz Cellfast Wilków Krosno z EBUT.PL Stalą Gorzów został przerwany po 9. biegach. Gospodarze wydali oświadczenie do zaistniałych okoliczności z wczorajszego spotkania.

Oświadczenie Cellfast Wilków Krosno

Szanowni Kibice!
W związku z zakończonym po 9 biegu meczu ze Stalą Gorzów jesteśmy winni przedstawić okoliczności związane z wczorajszym spotkaniem.

Tak jak wszyscy z Państwa nasz klub liczył na pełen emocji mecz rozegrany w dobrych warunkach. Niestety kilkudniowe nieustanne opady deszczu, które miały miejsce w Krośnie od wtorkowego wieczora do nocy z czwartku na piątek spowodowały, że tor podczas wczorajszego spotkania stał się bardzo wymagający. Jakiekolwiek prace na torze po opadach były możliwe dopiero od sobotniego przedpołudnia i były prowadzone w obecności komisarza toru. Niestety w sobotę wieczorem Krosno nawiedziły kolejne opady, tym razem w postaci godzinnej burzy z deszczem. Od niedzielnego poranka ponownie pod nadzorem komisarza działaliśmy by tor był jak najbardziej komfortowy dla zawodników. Decyzją arbitra mecz został zakończony po 9 biegu.

Pragniemy zaznaczyć, że w ostatnich tygodniach wykonaliśmy bardzo intensywne prace na torze, które doprowadziły nawierzchnię do bardzo dobrego stanu. Przesianie, wymieszanie, ułożenie i wyprofilowanie sprawiło, że tor podczas wtorkowego meczu U24 Ekstraligi Krosno – Toruń był bardzo dobry, żeby nie napisać idealny. Komisarz Tomasz Walczak nie miał zastrzeżeń i pochwalił przygotowanie nawierzchni.

Niestety opady deszczu, które rozpoczęły się podczas wtorkowych prac pomeczowych uniemożliwiły rozłożenie plandeki, która najpewniej zminimalizowała by ich skutki.
Nie mieliśmy żadnych złych intencji by tor był tak wymagający jak wczoraj. Oczywiście złożymy pełne wyjaśnienia do Komisji Orzekającej Ligi i zrobimy wszystko by jak najszybciej odzyskać licencję toru jeśli zostanie zawieszona. Tak jak i przed sezonem tak i teraz jesteśmy nastawieni na pełną współpracę w odpowiednim przygotowaniu toru z władzami PGE Ekstraligi i GKSŻ.

Głęboko wierzymy, że niebawem wszelkie dyskusje wokół naszego toru będą tylko wspomnieniem.
Dziękujemy Wam za nieustanne wsparcie i wspaniały doping. Wiemy, że czasami może nie jest to łatwe, ale prosimy również by zawsze starać się zapanować nad emocjami.
Wciąż wszystko jest w naszych rękach. Cały klub i zespół walczy o jak najlepszy wynik sportowy w bieżącym sezonie i tylko pozytywnie patrzymy w przyszłość.