2023-05-20 19:06:11

Dramat w Tarnobrzegu! Siarka nie zdołała urwać punktów Pogoni Siedlce

Siarka Tarnobrzeg praktycznie nie ma już szans na pozostanie w eWinner 2 lidze (fot. Radek Kuśmierz)
 W meczu ostatniej szansy Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 1-2 i jej sytuacja stała się dramatyczna. Jeśli sąsiedzi z tabeli jutro zapunktują "Siarkowcy" oficjalnie pożegnają się z eWinner 2 ligą.

Siarka, która plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, chcąc jeszcze zachować szanse na utrzymanie, musiała urwać punkty znacznie wyżej notowanej Pogoni Siedlce. Podopieczni Dariusza Kantora świadomi stawki tego starcia rozpoczęli to spotkanie z dużym impetem i już w 11. minucie mogli objąć prowadzenie. Świetne zagranie ze środka pola Szymona Kalińca postawiło Piotra Cichonia w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zawodnik Siarki w idealnej sytuacji uderzył jednak prosto w bramkarza.

W 24. minucie mogła odpowiedzieć Pogoń, w polu karnym Cezary Damieniuk zagrał do Damiana Nowaka, ten jednak nie zdołał oddać strzału, bowiem interweniowali obrońcy. Po chwili znów gospodarze mieli szansę na zmianę rezultatu, Piotr Cichocki minął obrońców na prawej stronie, zagrał do Krzysztofa Zawiślaka, jednak napastnik Siarki również nie popisał się skutecznością.

W 30. minucie znakomicie interweniował Wojciech Muzyk i wyciągnął uderzenie z dystansu Damiana Szuprytowskiego. Siedem minut później golkiper Siarki nie miał już jednak nic do powiedzenia, kiedy po zagraniu Bujalskiego futbolówka przeszła przez obrońców i Cezary Damieniuk mocnym uderzeniem wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Siarka za wszelką cenę dążyła do wyrównania i cztery minuty później na tablicy wyników było 1-1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Igora Wosia, a ten pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło i sytuacji bramkowych było już zdecydowanie mniej. Coraz bardziej naciskała jednak Pogoń Siedlce i w 74. minucie Wojciech Muzyk musiał skapitulować po raz drugi. Po składnej akcji sprytnym lobem piłkę w bramce umieścił Damian Nowak.

Końcówka drugiej części tego meczu przebiegała bez większych emocji, Siarka nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką Macieja Kikolskiego i to Pogoń wyjeżdża z Tarnobrzega z kompletem punktów.

0-1 Cezary Damieniuk (36)
1-1 Igor Woś (42)
1-2 Damian Nowak (74)

Siarka Tarnobrzeg: 33. Wojciech Muzyk - 47. Igor Woś (77, 11. Marcin Stefanik), 37. Michał Bierzało, 99. Karol Noiszewski, 30. Filip Jania - 18. Piotr Cichocki (80, 22. Filip Krempa), 25. Szymon Kaliniec, 6. Marcel Tyl (46, 16. Wojciech Bieniarz), 10. Lukáš Hrnčiar (77, 8. Iván Agudo), 2. Paweł Mróz (69, 7. Ołeksandr Jacenko) - 13. Krzysztof Zawiślak.

Pogoń Siedlce: 1. Maciej Kikolski - 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz - 20. Cezary Bujalski (90, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk - 9. Damian Nowak (80, 21. Mateusz Majewski).

żółte kartki: Bieniarz, Jania, Zawiślak - Wicenciak, Bujalski, Demianiuk, Misiak, Kikolski.