2023-05-19 20:02:00

PGE FKS Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Lubin i wciąż nie przypieczętowała utrzymania!

Podobne tematy Stal Mielec Zagłębie Lubin
 W meczu rozpoczynającym 33. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0-2 i wciąż nie może być pewna utrzymania.

Przed tym spotkaniem obie drużyny w ligowej tabeli dzielił zaledwie jeden punkt. PGE FKS Stal Mielec wciąż nie była pewna utrzymania, a Zagłębie, które zapewniło już sobie ligowy byt, przystępowało do tego pojedynku po trzech zwycięstwach z rzędu.

Początek dzisiejszego meczu z impetem rozpoczęli podopieczni Kamila Kieresia, już w 3. minucie po dograniu Fabiana Hiszpańskego główkował Mateusz Matras, ale futbolówka przeszła minimalnie obok słupka. Zagłębie nie pozostało bez odpowiedzi i od razu ruszyło do ofensywy.

Przez pierwsze kilkanaście minut znakomicie w bramce spisywał się Bartosz Mrozek, który nie pozwalał wpaść piłce do siatki. W 14. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Łakomy i z okolicy 10. metra uderzał na bramkę, ostatecznie jednak jego strzał zablokowali obrońcy.

Z każdą minutą przewaga miejscowych zaczynała być coraz bardziej widoczna. W 27. minucie kąśliwe uderzenie zza pola karnego posłał Kacper Chodyna, ale na posterunku był Mrozek. Chwilę później znów musiał wykazać się golkiper Stali Mielec, kiedy z ostrego kąta centrostrzał posłał Tornike Gaprindashvili.

W 32. minucie znów pojawiło się zagrożenie pod bramką przyjezdnych, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie głową uderzał Bartosz Kopacz, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Bartosz Mrozek. Chwilę później kolejny rzut rożny w końcu przyniósł Zagłębiu Lubin prowadzenie. Po wrzutce w pole karne najpierw główkował Kopacz, potem futbolówka odbiła się od Mateusza MatrasaTornike Gaprindashvili z najbliższej odległości otworzył wynik tego meczu.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze potwierdzili swoją przewagę i podwyższyli prowadzenie. Łukasz Łakomy zagrał prostopadłą piłkę do Dawida Kurminowskiego, a ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę tuż przy słupku.

Po zmianie stron podopieczni Kamila Kieresia szukali bramki kontaktowej. W 55. minucie z lewej strony znakomitą piłkę w pole karne posłał Krystian Getinger, a w stuprocentowej sytuacji głową na bramkę próbował uderzać Fabian Hiszpański. Futbolówka jednak nie znalazła drogi do siatki.

Gospodarze spokojnie konstruowali swoje ataki i nie napierali na bramkę Mrozka jak w pierwszej części tego meczu. Po stronie Stali Mielec okazji na zmniejszenie strat szukał Koki Hinokio, jednak pomocnikowi przyjezdnych brakowało skuteczności.

W końcówce przycisnęli podopieczni Waldemara Fornalika i 82. minucie mieli doskonałą okazję, aby podwyższyć na 3-0. Najpierw uderzał Kacper Chodyna, a później dobijał Tomasz Pieńko, ale dwukrotnie świetnie interweniował Bartosz Mrozek. Do ostatniej minuty piłka już nie wpadła do siatki. Stal wróci do Mielca bez punktów i wciąż nie może być pewna utrzymania.

1-0 Tornike Gaprindashvili (33)
2-0 Dawid Kurminowski (45+2)

Zagłębie Lubin: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović, 99. Łukasz Łakomy (75, 6. Tomasz Makowski), 18. Filip Starzyński (64, 21. Tomasz Pieńko), 9. Tornike Gaprindaszwili (75, 7. Saša Živec) - 90. Dawid Kurminowski (86, 15. Martin Doležal).

Stal Mielec: 41. Bartosz Mrozek - 17. Fabian Hiszpański (74, 24. Maciej Wolski), 74. Kamil Kruk, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger (74, 6. Leândro) - 10. Mateusz Mak (59, 8. Kōki Hinokio), 32. Fryderyk Gerbowski (80, 11. Mikołaj Lebedyński), 18. Piotr Wlazło (74, 16. Paweł Żyra), 7. Maciej Domański - 92. Bartłomiej Ciepiela.

żółte kartki: Ciepiela, Kruk.