2023-05-08 18:51:18

Klasa O Stalowa Wola: “Stalówka” II rozprawiła się z LZS-em Ździary [Podsumowanie 23.kolejki]

Za nami 23.kolejka Klasy O Stalowa Wola. Działo się w niej tym razem sporo. Rezerwy Stali Stalowa Wola ograły wiceliderujący LZS Ździary. Sokół Kamień nie zawiódł i wygrał z siedmioma bramkami na koncie. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć z ubiegłego weekendu.

Junior Zakrzów- LZS Jarocin 1-0

Przez niemal całe spotkanie rozgrywane w Tarnobrzegu widniał bezbramkowy remis. Zarówno Junior Zakrzów jak i LZS Jarocin nie mogli odnaleźć drogi do bramki rywala. Przełamanie nastąpiło dopiero na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

W 86.minucie między słupki ekipy z Jarocina trafił Jacek Rożek i dał Juniorowi cenne trzy punkty do tabeli.

Pogoń Leżajsk - Transdźwig Stale 2-2

Podział punktów w Leżajsku. Już od samego początku to spotkanie wyglądało na bardzo wyrównane, a do pierwszej połowy widniał wynik 1-1. Po raz pierwszy do bramki trafił zawodnik Transdźwigu- Maciej Kiliański, w 6.minucie spotkania. Na remis do siatki trafił Kamil Miśko na kilka minut przed przerwą.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się na korzyć gości. Ponownie między słupki trafił Kiliański, ale rzutem na taśmę jeden punkt dla Pogoni złapał w 90.minucie Paweł Bartnik.

Olimpia Pysznica – Unia Nowa Sarzyna 3-1

W spotkaniu obu drużyn znajdujących się w strefie spadkowej zdecydowanie lepiej wypadła Olimpia Pysznica, która pokonała notowaną na ostatnim miejscu Unię Nowa Sarzyna.

Już do przerwy lepiej pokazywali się gospodarze, którzy zeszli do szatni z prowadzeniem 1-0 po strzale Kamila Błażejowicza. W drugiej odsłonie swoje gole dołożyli Piotr Kloc oraz Grzegorz Tofil. Jedyne trafienie gości odnotowano po próbie Michała Madeja z 75.minuty starcia.

Stal II Stalowa Wola - LZS Ździary 6-1

Popis umiejętności strzeleckich dały w ubiegły weekend rezerwy “Stalówki”, które rozprawiły się z wiceliderem- LZS-em Ździary. Pierwsza połowa przyniosła dwa trafienia gospodarzy. Wynik otworzył w 11. Minucie Williams Omuru, a drugiego gola w tej części ustrzelił Bartłomiej Maj.

Po zamianie stron nadal świetnie spisywali się zawodnicy Stali. Bez problemu między słupki piłka wpadła po strzałach dwukrotnie Mateusza Książka, Kacpra Ziółkowskiego i Bartosza Graszy. Jedyna bramka, którą udało się strzelić Ździarom to ta autorstwa Wojciecha Sobiło z 65.minuty pojedynku.

SMS Siarka Tarnobrzeg – Stal Nowa Dęba 0-2

Tym razem rezerwy Siarki Tarnobrzeg nie poradziły sobie najlepiej. Lepsza okazała się Stal Nowa Dęba, a pierwsza bramka dla nich padła w pierwszej połowie po strzale Amjada Shehadeha. Drugie trafienie odnotował Filip Tereszkiewicz w drugiej odsłonie starcia.

Co ciekawe, na dwie minuty przed przerwą Szymon Zwolski z SMS-u otrzymał czerwoną kartkę i gospodarze drugą połowę musieli zagrać w osłabieniu.

Azalia Wola Zarzycka - ŁKS Łowisko 2-0

Azalia pokonała na własnym terenie ŁKS Łowisko. Na prowadzenie wyszli gospodarze już w 12.minucie meczu, po golu Sylwestra Stańko. Podwyższenie wyniku nastąpiło na pięć minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to Mateusz Rutyna dołożył celną próbę na 2-0.

Sokół Kamień - Tanew Wólka Tanewska 7-0

To nie pierwszy raz, kiedy Sokół Kamień notuje tak wysoki wynik. Tym razem rozgromiony został zespół Tanwii Wólka Tanewska. Już do przerwy odnotowano wynik 4-0, a trzy kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. Na uznanie zasłużył Kacper Piechniak, który aż czterokrotnie trafił do siatki rywali. Pozostałe gole należały do: Dominika Podstawka, Artura Łuczaka i Patryka Wiatra.

San Kłyżów - Stal Gorzyce 1-2

San Kłyżów mimo prowadzenia w pierwszej połowie wypuścił zwycięstwo z rąk i trzy punkty powędrowały do Stali Gorzyce.

W 29.minucie wynik otworzył Sebastian Chmiel i to gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem. Drugą połowę lepiej wykorzystali jednak goście, którzy dwoma trafieniami zainkasowali pełną pulę w tym starciu. Celny był dwukrotnie Kostiantyn Ivakhnenko.