2023-05-02 19:00:00

Legia Warszawa z Pucharem Polski! Pokonali w rzutach karnych Raków Częstochowa

Legia Warszawa w Fortuna Pucharem Polski! "Wojskowi" pokonali w serii rzutów karnych Raków Częstochowa 6-5. Po 120. minutach było 0-0. Co ciekawe Legia od 6. minuty grała w dziesiątkę!

Już w 6. minucie piłkarze Legii Warszawa musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę ujrzał Yuri Ribeiro za faul na wychodzącym na czystą pozycję Franie Tudorze. Arbiter główny - Piotr Lasyk w pierwszym momencie nie zauważył faulu, jednak po analizie VAR zdecydował się wyrzucić z boiska piłkarz Legii.

Chwilę później Raków Częstochowa mógł wyjść na prowadzenie, bowiem Ivi Lopez ładnie przymierzył. Jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się stojący w bramce Legii, Kacper Tobiasz.

W 12. minucie Vladislavs Gutkovskis znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem ekipy ze stolicy Polski. Jednak i tym razem górą był Tobiasz. W kolejnych minutach piłkarze prowadzeni przez Koste Runjaica skupili się na defensywie. Natomiast popularne "Medaliki" utrzymywały się przy piłce w ataku pozycyjnym.

W doliczonym czasie pierwszej połowy ponownie Gutkovskis stanął oko w oko z Kacperem Tobiasze. Jednak tego dnia bramkarz "Wojskowych" był w kapitalnej formie i ponownie okazał się lepszy od napastnika Rakowa.

Po zmianie stron piłkarze prowadzeni przez Marka Papszuna nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji, bo Legia rozbijała wszystkie ataki "Medalików". Ostatecznie do rozstrzygnięcia kto zwycięży w Fortuna Pucharze Polski w sezonie 2022/23 potrzebna była dogrywka.

W 97. minucie znakomitą okazję na zdobycie bramki miał Bartosz Nowak. Jednak ofensywny pomocnik Rakowa mininalnie chybił.

Sześć minut przed końcem dogrywki kolejną kapitalną interwencją popisał się Kacper Tobiasz! Tym razem bramkarz Legii obronił groźny strzał Władysława Koczerhina. Ostatecznie grający prawie 115 minut w przewadze Raków nie zdołał pokonać bramkarza ekipy ze stolicy i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była seria rzutów karnych.

Legia Warszawa  - Raków Częstochowa 0-0 (0-0) k. 6-5