2023-04-22 16:21:38

Stal II Rzeszów dominowała i pewnie pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska

Wólczanka Wólka Pełkińska okazała się zbyt słaba dla rezerw Stali Rzeszów, które wygrały pewnie dzisiejsze spotkanie, z wynikiem 3-1.

W ramach 24.kolejki 4.ligi podkarpackiej Stal II Rzeszów podjęła dziś na własnym terenie walkę z Wólczanką Wólka Pełkińska. Już początek tego starcia pokazał, pod czyje dyktando będzie to spotkanie. Na prowadzenie rezerwy Stali wysunęły się już w 2.minucie pojedynku, a celnie przymierzył Szymon Kądziołka. Na podwyższenie wyniku musieliśmy poczekać niemal pół godziny. Ponownie celni byli gospodarze, a piłkę do siatki skierował tym razem Ingo Evertz.

Druga połowa dała minimalną nadzieję Wólczance na odrobienie strat. Hubert Podolak zdołał odnaleźć lukę wśród defensywy rywali i dobrze przymierzył na 2-1. Taki rezultat utrzymał się jednak niebywale krótko, gdyż sześć minut później ponownie Stal II zabawiła się z rywalami. Z dwudziestego metra huknął w okienko Karol Łysiak i podwyższył wynik. Więcej bramek w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. W doliczonym czasie gry jeden z zawodników Wólki otrzymał jeszcze czerwony kartonik. W dzisiejszym starciu nie zagrał kluczowy zawodnik gości- Krzysztof Pietluch.

1-0 Szymon Kądziołka (2)
2-0 Ingo Evertz (34)
2-1 Hubert Podolak (62)
3-1 Karol Łysiak (68)

Stal II: Bieszczad, Evertz, Kaczor, Guedes, Lorek, Łysiak, Opalski, Kądziołka, Hałucha, Ofiara, Garcia Ponce.

Wólczanka: Świder, Valihura, Podolak, Kurdybacha, Olejarka, Błonarowicz, Kloc, Walat, Roga, Gonzalez Mendez, Kubrak.