2023-03-24 13:37:27

sparing: PGE FKS Stal Mielec - Stal Rzeszów 1-1

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec i Stali Rzeszów wykorzystali przerwę na reprezentację i rozegrali mecz kontrolny. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych, w 10. minucie dobrze na bramkę uderzał Mikołaj Lebedyński, ale czujność zachował Przemysław Pęksa. Dziesięć minut później znakomitą okazję wypracowali sobie podopieczni Daniela Myśliwca, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Andreja Prokić, ale ostatecznie strzelił prosto w Bartosza Mrozka.

Do przerwy nie brakowało walki i zaciętej gry z obu stron, jednak po pierwszych 45-minutach nie doczekaliśmy się bramek.

Po zmianie stron oglądaliśmy już więcej ofensywnej gry, co zaczęło przekładać się na kolejne klarowne sytuacje. W 70. minucie błąd obrony Stali Mielec wykorzystał Kacper Sadłocha, znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak trafił prosto w bramkarza. Pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową na bramkę uderzał Krzysztof Danielewicz, ale czujność w bramce zachował  tym razem Mateusz Kochalski.

Obie drużyny dążyły do otwarcia wyniku, przed szansą na zdobycie bramki stanął Miłosz Kaczor, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, później w polu karnym Stali Rzeszów odnalazł się Bartłomiej Ciepiela, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W 80. minucie po dograniu Kacpra Piątka kolejną okazję miał Kacper Sadłocha, ale uderzał niecelnie. Trzy minuty później piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Marcel Kotwica i arbiter podyktował jedenastkę. Z rzutu karnego pewnie uderzył Alex Vallejo i wyprowadził Stal Mielec na prowadzenie.

Stal Rzeszów doprowadziła do wyrównania w 89. minucie, kiedy z okolicy 20. metra uderzał Krzysztof Danielewicz i futbolówka wpadła w samo okienko bramki. Więcej goli w tym meczu już nie padło i sparing zakończył się remisem.

PGE FKS Stal Mielec - Stal Rzeszów 1-1 (0-0)

1-0 Alex Vallejo (83)
1-1 Krzysztof Danielewicz (89)

Stal Mielec:  Bartosz Mrozek (46, Mateusz Kochalski) - Fabian Hiszpański, Kamil Kruk (46,  Arkadiusz Kasperkiewicz),Mateusz Matras,Marcin Flis (46, Maciej Wolski), Krystian Getinger (46, Bartłomiej Ciepiela) - Maciej Domański (72,  Konrad Guca),  Mateusz Mak,  Kōki Hinokio (46,  Paweł Żyra),  Piotr Wlazło (46, Álex Vallejo) -  Mikołaj Lebedyński (46, Leândro).

Stal Rzeszów: (skład wyjściowy) Przemysław Pęksa - Piotr Głowacki, Kamil Pajnowski, Łukasz Góra, Franciszek Polowiec - Wiktor Kłos, Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz, Dawid Olejarka, Andreja Prokić - Ramil Mustafajew.