2023-03-05 09:23:31

Rezerwy Stali Rzeszów rozgromiły Stal II Mielec w Regionalnym Pucharze Polski

W Woli Chorzelowskiej w ramach Regionalnego Pucharu Polski spotkały się rezerwowe ekipy Stali Rzeszów oraz Stali Mielec. O wiele lepsi i skuteczniejsi okazali się rzeszowianie, gromiąc mielczan aż 8-0.

To był istny popis strzelecki w wykonaniu Stali II Rzeszów, która już za tydzień zainauguruje rundę wiosenną 4.ligi podkarpackiej. Strzelanie w sobotnim starciu z rezerwami Stali Mielec rozpoczął zawodnik z Rzeszowa, Manuel Ponce Garcia w 35.minucie. Druga bramka przed przerwą została odnotowana po strzale Jakuba Lorka. Spokojny wynik w pierwszej połowie nie zwiastował, że ostateczny rezultat okaże się tak wysoki.

Po przerwie rozkręcił się Lorek, który dołożył dwa trafienia i zapisał sobie hat-tricka. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Kacper Pieniążek oraz Paweł Ofiara. Niezadowalający wynik zmusił mielczan do ataku oraz zmian kadrowych, jednak bezskutecznie. Ponce Garcia nie pozostawił im żadnych złudzeń. Poszedł w ślady Lorka i podobnie jak on dołożył dwie bramki, kompletując tym samym hat-tricka.

Za tydzeiń dla obu ekip rozpocznie się runda wiosenna 4.ligi podkarpackiej. Stal II Rzeszów podejmie Izolator Boguchwała, natomiast mielczanie zawalczą z Cosmosem Nowotaniec.

Stal II Mielec - Stal II Rzeszów 0-8
0-1 Manuel Ponce Garcia (25)
0-2 Jakub Lorek (43)
0-3 Jakub Lorek (50)
0-4 Jakub Lorek (52)
0-5 Kacper Pieniążek (58)
0-6 Paweł Ofiara (60)
0-7 Manuel Ponce Garcia (83)
0-8 Manuel Ponce Garcia (89)

Stal II Mielec: P.Palko - D.Bochniak (75 K.Łebek), K.Guca, I.Hornik (60 I.Siwy), B.Karczewski (65 M.Szady), K.Kasza (75 I.Wróblewski), K.Maciejak, G.Majocha, B.Mucha (65 Sz.Gierlach), T.Sławek, J.Tęczar ż (75 O.Blama).

Stal II Rzeszów: P.Chrapusta - V.Guedes (55 M.Kaczor), I.Evertz (55 M.Gielar), M.Hałucha, J.Lorek, Sz.Łyczko (55 K.Pieniążek), K.Łysiak, Sz.Mazur, P.Ofiara, K.Paśko, M.Ponce.