2023-01-28 20:58:00

sparing: Unia Tarnów - Polonia Przemyśl 7-1

Unia Tarnów pokonała Polonię Przemyśl 7-1 w sparingu. Aż sześć bramek trzecioligowiec zdobył w drugiej połowie.

Unia Tarnów prowadziła do przerwy 1-0 z Polonią Przemyśl. Bramkę dla trzecioligowca zdobył uderzeniem z rzutu wolnego Artur Biały. Po zmianie stron "otworzył się worek z bramkami". Gospodarze zdobyli sześć kolejnych bramek, tracąc zaledwie jedną. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Kacper Rojkowicz, dwa trafienia zaliczył Szymon Mida. Jedna bramkę zdobył gracz testowany.

Mecz podzieliłbym na 2 części. Pierwsza to nasza gra do ok. 60 minuty. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie, w niektórych momentach ze wskazaniem na nas. Cieszy mnie to jak wyglądamy w wysokim pressingu, choć wymaga on jeszcze drobnych korekt. Unia miała duże problemy z rozegraniem gry od bramki, a kiedy przechodzili pierwszą linię naszego pressingu to bardzo dobrze zagrała cała linia obrony. Brakuje w naszej grze trochę więcej spokoju i cierpliwości, przez co często zmuszamy się do przechodzenia z ataku do obrony, a to kosztuje dużo sił. Druga część to ta, po wymuszonych zmianach. Planowałem, że Kamil i Dominik, zagrają cały mecz. Piotrek Kuźniar zgłaszał delikatne problemy w tygodniu z pachwiną, Kamil dalej ma niewyjaśnione problemy z urazem z tamtej rundy i nie chcieliśmy ryzykować pogłębiania tych urazów - powiedział po meczu szkoleniowiec "Lonii", Waldemar Warchoł cytowany przez oficjalny fanpejdź czwartoligowca.

Warto dodać, że w zespole Unii zagrało 9 juniorów w tym 6 aktualnych uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

ZKS Unia Tarnów - Polonia Przemyśl 7-1 (1-0)

Bramki: Biały, testowany, 3x Rojkowicz, 2x Mida

Unia Tarnów:
I połowa: Zagórowski – Adamski, testowany, Kajpust, Rachfał – Biś, Orlik, Sojda – testowany, Biały, Putin
II połowa: Zając – Adamski (67. Rachfał), Mabassa, Węgrzyn, Soprych – Gawełczyk, testowany, Rojkowicz – Mida, Palonek, testowany (70. Padło)

Polonia Przemyśl:
I połowa: Maciewicz - Czuryk, Kuźniar, Zanko - Solarz, Kazek, R. Błahuciak, D. Janas - K. Janas, Testowany 1, Walczyszewski
II połowa: Maciewicz - Czuryk, Kuźniar (zawodnik Akademii), Konowalik - Solarz, Sychewskyi, Testowany 2, D. Janas (H. Błahuciak - K. Janas (Hula), Testowany 1, Walczyszewski