2023-01-28 18:51:43

sparing: Stal Rzeszów - Wisła Puławy 1-1

Piłkarze Stali Rzeszów zremisowali z drugoligową Wisłą Puławy 1-1 w drugim z dzisiejszych meczów sparingowych.

W pierwszsej połowie obydwa zespoły zagrały bardzo zachowawczo. Najlepszą okazję na gola dla Stali Rzeszów miał Krzysztof Danielewicz, ale uderzył nad poprzeczką.

Chwilę po zmianie stron Danielewicz był jeszcze bliżej. Jego uderzenie z rzutu rożnego bramkarz rywali musiał wybijać na rzut rożny.

W 55. minucie Adrian Paluchowski znalazł się sam na sam z Krzysztofem Bąkowskim, ale w ostatniej chwili piłka zdołał wybić Kamil Pajnowski. W 64. minucie znowu szansę miał Paluchowski, ale i tym razem w sytuacji sam na sam nie zdołał trafić do siatki.

Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania Adrian Paluchowski zmarnował kolejną okazję - najlepszą jaką mógł sobie wymarzyć, bo rzut karny. Napastnik Wisły Puławy przestrzelił.

Kilka minut później drugą żółtką kartkę - a w konsekwencji czerwoną - otrzymał Krzysztof Danielewicz i Stal musiała grać w dziesiątkę. Chwilę później fatalny błąd popełnił Gerard Bieszczad podająć wprost pod nogi Kamila Kargulewicza, który musiał tylko trafić do pustej bramki.

Chwilę na boisko wrócił jedenasty zawodnik Stali Rzeszów i po ładnej akcji prawą stroną boiska do wyrównania doprowadził Manuel Ponce Garcia. W samej końcówce zresztą Hiszpan miał jeszcze jedną okazję, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Wisły Puławy.

STAL RZESZÓW - WISŁA PUŁAWY 1-1 (0-0)

0-1 Kamil Kargulewicz (79)
1-1 Manuel Ponce Garcia (84)

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski (46. Gerard Bieszczad) - Dominik Marczuk, Krystian Wrona, Kamil Pajnowski, Jakub Szczypek (76. Michał Synoś), Krzysztof Danielewicz (78. Kacper Plichta), Benedykt Piotrowski (46. Kacper Sadłocha, 67. Kamil Mazur), Szymon Łyczko, Szymon Kądziołka, Marcel Kotwica (63. Benedykt Piotrowski), Manuel Ponce García.

Wisła Puławy: Piotr Zieliński - Oskar Przywara, Bojan Gvozdenović, Zawodnik testowany, Bartosz Bernard, Maciej Kona, Krystian Puton, Mateusz Kaczmarek, Robert Janicki, Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski. Grali także: Adrian Paluchowski, Kamil Kargulewicz.

Czerwona kartka: Krzysztof Danielewicz (78, druga żółta).