2023-01-28 12:21:06

sparing: Stal Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 0-0

Piłkarze Stali Rzeszów zremisowali 0-0 z Sandecją Nowy Sącz w pierwszy z dwóch dzisiejszych meczów sparingowych.

Przez pierwsze dwa kwadranse lekką przewagę mieli gracze Sandecji Nowy Sącz. W 9. minucie groźnie uderzał Damian Chmiel, ale na posterunku był dobrze dysponowany Przemysław Pęksa.

W końcówce pierwsze połowy bardziej aktywna była Stal Rzeszów, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Do przerwy gole nie padły.

Kilka minut po zmianie stron dobrą okazję z rzutu wolnego miał Piotr Głowacki, ale jego uderzenie trafiło wprost w bramkarza Sandecji. W odpowiedzi szczęścia z dystansu próbował Martin Kostal, ale Przemysław Pęska zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Okazję miał też Patryk Małecki, który próbował przelobować bramkarza, ale ten zdołał obronić.

Na pięć minut przed końcem Bartłomiej Poczobut zagrał do Małeckiego, który tym razem uderzył niecelnie.

STAL RZESZÓW - SANDECJA NOWY SĄCZ 0-0

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa (78. Jakub Raciniewski) - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Wiktor Kłos (46. Dawid Olejarka, 82. Kacper Plichta), Patryk Małecki, Kacper Piątek, Andreja Prokić.

Sandecja Nowy Sącz: Karl-Romet Nomm (46. Matus Putnocky) - Ivan Nekić (46. Jakub Iskra), Michal Piter-Bućko, Kamil Słaby, Tomasz Boczek, Maissa Fall, Denis Potoma (63. Krzysztof Toporkiewicz), Michał Walski (46. Bartłomiej Kasprzak), Michał Surzyn (30. Martin Kostal), Damian Chmiel (46. Tomasz Nawotka), Jakub Wróbel (46. Maciej Mas).