2023-01-22 21:10:16

Siatkarki Developresu wykonały zadanie. Volley Wrocław bezradny w Rzeszowie

Spotkanie 12. kolejki Tauron Ligi pomiędzy Developresem BELLA DOLINA Rzeszów, a Volley Wrocław było starciem ekip znajdujących się na innych biegunach. Mimo, że w tabeli obydwie ekipy dzieliły zaledwie cztery pozycje, to podopieczne Stephane Antigi tylko raz zaznały smaku porażki natomiast zawodniczki z Wrocławia wygrały jak dotychczas zaledwie cztery mecze i aż sześć razy przegrały.

W ostatnich pięciu starciach "oko w oko" obu ekip zawodniczki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów dały wyszarpać sobie zaledwie trzy sety, tym razem zawodniczki Volley Wrocław chciały sprawić niespodziankę w hali Podpromie, pierwszy set należał do niezwykle wyrównanych, do stanu 12-12 oba zespoły szły łeb w łeb dopiero dobra postawa zawodniczek z Wrocławia pozwoliła im wyjść na prowadzenie 16-13 po błędzie w ataku Anny Kalandadze, później przyjezdne podwyższyły prowadzenie nawet do stanu 19-14, a podopieczne Stephane Antigi aby myśleć o powodzeniu w tym pierwszym secie musiały szybko zabrać się do odrabiania strat.

Przy stanie 16-19 na zagrywce po stronie Developresu pojawiła się Jelena Blagojević, która pomogła doprowadzić do wyrównania a nawet  do wyjścia na prowadzenie 21-20. Pierwszą niezwykle wyrównaną odsłonę punktowym blokiem zakończyła Izabela Rapacz i to gospodynie ostatecznie zdołały wyszarpać tę pierwszą partię. (25-23)

Drugi set to już dominacja zespołu z Rzeszowa, marsz do zwycięstwa blokiem rozpoczęła Weronika Centka, później w drużynie ze stolicy dolnego śląska zabrakło zrozumienia i druga odsłona zaczeła się od dwupunktowej przewagi rzeszowianek.Był to dopiero początek dobrej gry, bowiem przez całą partię nie pozwoliły już rywalkom doskoczyć i tylko powiększały swoją przewagę w pewnym momencie podopieczne Antigi prowadziły już 13-4, zawodniczkom z Wrocławia brakowało argumentów aby nawiązać walkę a drugiego seta atakiem zakończyła Weronika Centka.

Trzeci set to jeszcze większa dominacja rzeszowianek a przewagę zaczęły budować od stanu 9-8 dość powiedzieć, że do końca trzeciej partii wrocławianki zdołały ugrać już tylko pięć puntków a seta i mecz skutecznym atakiem znów zakończyła Centka, która później wybrana została zawodniczką całego meczu. Spotkanie trwało zaledwie osiemdziesiąt trzy minuty, było to czwarte zwycięstwo z rzędu "Rysic" z zespołem Volley Wrocław bez straty choćby seta.

Po 12. kolejkach zawodniczki Stephane Antigi tracą zaledwie jedno "oczko" do liderującego ŁKS-u Łódź, Volley Wrocław natomiast z dwunastoma punktami zajmuje szóste miejsce w ligowej stawce. Kolejne spotkanie zawodniczki Developresu rozegrają za cztery dni z Pałacem Bydgoszcz a wrocławianki czeka kolejne cieżkie spotkanie, do Wrocławia przyjedzie Chemik Police.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów - Volley Wrocław 3-0 (25-23,25-16,25-13)

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Weronika Centka (16), Jelena Blagojević (7), Anna Obiała (8), Gabriela Orvosova (11), Weronika Szlagowska (9), Ann Kalankadze (3), Izabela Rapacz (4), Katarzyna Wenerska (1), Daria Przybyła, Katarzyna Bagrowska, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska, Julia Bińczycka.

Volley Wrocław: Julia Szczurowska (8), Regiane Bidias (7), Joanna Pacak (7), Dominika Witkowska (5), Anna Bączyńska (5), Barbara Cembrzyńska (2), Lucie Muhlsteinova (3), Łucja Kuriata, Magdalena Saad, Adrianna Szady, Julia Stencelewska, Joanna Chorąża, Zuzanna Kamińska.