2023-01-21 11:45:12

Jak dobrze wybrać odpowiedni kurs maturalny?

Matura jest stresującym wydarzeniem dla wielu uczniów, a materiały szkolne często nie wystarczają, by odpowiednio się do niej przygotować. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kursu maturalnego - tylko jak wybrać ten odpowiedni? Dziś podpowiemy, czym kierować się przy wyborze kursu przygotowującego do matury, aby zwiększyć swoje szanse.

Zastanów się nad formą kursu

Wybierając kurs maturalny powinieneś zastanowić się, czy wolisz uczyć się na własną rękę (pod czujnym okiem korepetytora), czy jednak preferujesz wspólną naukę z innymi osobami przygotowującymi się do tego samego egzaminu, co Ty. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy.

Dla przykładu, jednoosobowe kursy maturalne zagwarantują Ci pełną uwagę korepetytora, co pozwoli na opracowanie indywidualnego sposobu nauczania, dostosowanego do Twoich potrzeb i możliwości. Z kolei decydując się na zajęcia w grupie (oczywiście nie mowa tu o grupy wielkości Twojej klasy, lecz o 3-6 osobowe zespoły) możesz czerpać z wiedzy nie tylko instruktora, ale także innych uczniów. Dodatkowym plusem jest, rzecz jasna, możliwość nawiązania trwałych znajomości.

Wykonaj test poziomujący

Rozpoczynając przygotowanie do matury zawsze warto sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności - dlatego też dobrym pomysłem będzie wykonanie testu poziomującego. Test taki może być przeprowadzony już po zgłoszeniu się do danego kursu maturalnego, co umożliwi Ci wcześniejsza zapoznanie się z korepetytorami.

Wykonanie takiego testu pozwoli na wdrożenie Cię do właściwie dobranej pod względem umiejętności grupy, zmaksymalizuje potencjał płynący z Twojej nauki i uczyni ją jeszcze przyjemniejszą. Nie tylko nie będziesz od nikogo odstawać - ucząc się w jednostajnym tempie z innymi kursantami będziecie mogli wzajemnie uzupełniać swoją wiedzę i wspierać w nauce.

Zweryfikuj swoje potrzeby i oczekiwania

Wybierając kurs maturalny pamiętać musisz, że do matury podchodzisz przede wszystkim dla siebie - to o Twojej przyszłości zdecyduje ten egzamin. Wybierając kurs przygotowujący do matury przeanalizuj dokładnie, z jakimi zagadnieniami masz największy problem i które z nich są absolutnie niezbędne do opanowania, byś pozytywnie zaliczył egzamin maturalny z wybranych przez siebie przedmiotów.

Pamiętaj, że porządne kursy maturalne prowadzone są przez doświadczonych fachowców, którzy są w stanie dostosować się do Twoich potrzeb i skupić przede wszystkim na zagadnieniach niezbędnych do osiągnięcia zakładanego przez Ciebie celu.

Wybierz kompleksowy kurs maturalny

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przygotować się do matury na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym (i z jakiego przedmiotu się przygotowujesz), dobry kurs maturalny to nie tylko spotkania w określonym terminie. Aby przygotowanie do matury było skuteczne, zdecyduj się na ten kurs, który umożliwi Ci stały i bezpośredni kontakt z kadrą pedagogiczną w razie jakichkolwiek niejasności.

Pamiętaj też, że to organizator powinien zapewnić Ci materiały pedagogiczne, takie jak np. próbne testy egzaminacyjne, karty zadań, czy też dostęp do innego rodzaju materiałów edukacyjnych zgodnych z wymaganiami CKE. Godnym polecenia jest ogólnopolskie Centrum Korepetycji EDUN, które od lat efektywnie przygotowuje maturzystów do egzaminu dojrzałości.

Wreszcie, podczas takiego kursu nie jesteś zdany sam na siebie. Twoi korepetytorzy cały czas mają bowiem rękę na pulsie i regularnie informują Cię o dokonywanych przez Ciebie postępach, a także o zagadnieniach, przy których popełniasz najwięcej błędów. Pozwoli Ci to odpowiednio przygotować się do kolejnych zajęć, niespodziewanie zabłysnąć wiedzą w szkole, i wreszcie - co najważniejsze - z pozytywnym wynikiem zaliczyć egzamin maturalny.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij