2022-12-08 11:32:05

Eurobud JKS Jarosław przegrał z mocnym KPR-em Gminy Kobierzyce

Eurobud JKS Jarosław mimo rozgrywania dobrych zawodów musiał pogodzić się z porażką na wyjeździe. Podopieczne Michała Kubisztala przegrały 29-24 z KPR-em Gminy Kobierzyce.

To pierwszy mecz Eurobud JKS-u Jarosław pod wodzą nowego trenera, Michała Kubisztala. Spotkanie przez dłuższy czas było bez wątpienia wyrównane. Początkowo jarosławianki szły “łeb w łeb”, a celnie trafiały m.in. Aleksandra Dorsz, Lesia Smolinh i Valentina Nestsiaruk. W okolicach dwudziestej minuty spotkania, “Kobierki” wypracowały dwupunktową przewagę nad gościniami, za sprawą dwóch rzutów karnych Zoricy Despodovskiej. Z wynikiem 14-12 zawodniczki udały się na przerwę.

Druga część rozpoczęła się od błędu czarno-niebieskich, co świetnie wykorzystał KPR, jednak JKS nie poddawał się i ponownie dobił do remisowego rezultatu. Końcówka spotkania jednak “uciekła” przyjezdnym, a dobre rzuty Aleksandry Tomczyk czy Marioli Wiertlak pozwoliły gospodyniom na oddalenie się z wynikiem. Mimo czasu, o który dwukrotnie poprosił trener Kubisztal, jarosławianki musiały obejść się ze smakiem i pogodzić się ze zwycięstwem rywalek.

KPR Gminy Kobierzyce - Eurobud JKS Jarosław 29:25 (14:12)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska, Tomczyk 2, Janas, Wiertelak 5, Kozioł 1, Domagalska 1, Ivanovic, Cygan 2, Buklarewicz 1, Despodovska 8, Shupyk 5, Wicik 1, Macedo.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Gadzina 3, Dorsz 1, Trawczyńska 1, Matuszczyk 2, Volovnyk 4, Gliwińska 1, Nestsiaruk 4, Mokrzka 3, Zimny, Strózik, Smolinh 5, Kozimur 1.