2022-11-25 12:56:09

sparing: Stal Mielec - Stal Rzeszów 1-0. Testowani w obydwu drużynach

PGE FKS Stal Mielec wygrała 1-0 ze Stalą Rzeszów w meczu sparingowym. Pojawili się zawodnicy testowani.

Od początku obie drużyny próbowały realizować swoje taktyki z ligowych boisk. Pierwszy i zarazem jedyny gol w tym spotkaniu padł w 16.minucie meczu.  Celny był Maciej Domański z ekipy Stali Mielec, który z linii pola karnego dobrze uderzył w okienko. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, ale ostatecznie wpadła do siatki.

Dobrą sytuacje miał także Bartłomiej Ciepiela z drużyny gospodarzy, a na kilka minut przed końcem pierwszej połowy w sytuacji sam na sam Mateusz Dudek wybronił strzał Dawida Olejarki ze Stali Rzeszów. Na pochwałę z rzeszowskiej ekipy zasłużył Wiktor Kłos, który kreował sytuacje bramkowe, jednak zawodziła u niego skuteczność.

Mielczanie nie stworzyli więcej stuprocentowych sytuacji, a Krystian Kardyś wylądował kilkukrotnie na pozycji spalonej.

W barwach mieleckiej drużyny pojawiło się czterech zawodników testowanych - trzech obrońców oraz pomocnik. W ekipie Stali Rzeszów po zmianie stron na boisku pojawił się natomiast testowany bramkarz. Zagrało także kilku młodych piłkarzy z drużyny juniorów, m.in. Kacper Plichta.

PGE STAL MIELEC - STAL RZESZÓW 1-0 (1-0)

1-0 Maciej Domański (15)

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Dudek - Maciej Wolski (46. Zawodnik testowany), Kamil Kruk (46. Zawodnik testowany), Mateusz Matras (46. Michael Wyparło), Leandro (46. Zawodnik testowany), Krystian Getinger, Maciej Domański (46. Zawodnik testowany), Paweł Żyra, Arkadiusz Kasperkiewicz (46. Konrad Guca), Adam Ratajczyk (46. Fabian Hiszpański), Bartłomiej Ciepiela (46. Krystian Kardyś).

Stal Rzeszów: (I połowa): Przemysław Pęksa - Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki, Dawid Olejarka, Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski, Damian Michalik, Andreja Prokić, Patryk Małecki; (II połowa): Zawodnik testowany - Franciszek Polowiec, Krystian Wrona, Miłosz Kaczor, Igor Ławrynowicz (71. Kacper Plichta), Marcel Kotwica, Jakub Szczypek, Wiktor Kłos, Benedykt Piotrowski (71. Kamil Mazur), Kacper Piątek, Szymon Łyczko (71. Szymon Kądziołka).