2022-11-01 10:25:17

Lotto Superliga. Siódma porażka tenisistów stołowych Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów

W 8. kolejce Lotto Superligi mężczyzn Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów uległa 0:3 w meczu wyjazdowym Akademii Zamojskiej Zamość.

Z ogromnym niedosytem do Rzeszowa wracają młodzi zawodnicy Politechniki. Rzeszowianie dzielnie postawili się bardziej doświadczonym rywalom, jednak mimo zaciętej walki w dwóch z trzech pojedynków, wracają do domu bez choćby punktu.

W pierwszej partii tego spotkania w szranki stanęli Jakub Folwarski oraz Patryk Dziuba. Dwa pierwsze sety tego pojedynku były niezwykle wyrównane. Koniec końców padły one jednak łupem dziewiętnastoletniego rzeszowianina, który wygrał je odpowiednio do 7. i 9. Zawodnik gości nie potrafił jednak utrzymać koncentracji w kolejnych dwóch partiach, w których to z kolei tenisista stołowy z Zamościa niemalże się nie mylił. Jakub Folwarski wrócił do tego meczu w świetnym stylu, wygrywając odpowiednio do 3. i 2. W decydującym secie Patryk Dziuba ponownie wskoczył na odpowiednio wysoki poziom i przeciwstawił się bardziej doświadczonemu rywalowi. Ostatecznie jednak to zawodnik gospodarzy zwyciężył 11:9, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie w meczu.

Bardzo podobny przebieg miała druga tego wieczoru partia. Szymon Kolasa zmierzył się w niej z Andrew Baggaleyem. Ponownie to zawodnik gości prowadził 2:0, wygrywając odpowiednio do 6. i 9. Dwa kolejne sety, analogicznie jak w pierwszym tego dnia pojedynku padły łupem tenisisty stołowego drużyny z Zamościa. Były one jednak niezwykle wyrównane! W secie trzecim Anglik wygrał do 9., natomiast w czwartej partii wygrał na przewagi, do 11. W decydującym secie zawodnikowi ze stolicy Podkarpacia ewidentnie zabrakło sił i chłodnej głowy, co wykorzystał doświadczony Andrew Baggaley prezentując bardzo dobry tenis i wygrywając tę partię do 3. oraz ostatecznie całe spotkanie 3:2.

W decydującej partii tego meczu zmierzyli się Piotr Chodorski oraz Miłosz Sawczak. Doświadczony zawodnik gospodarzy nie dał szans młodemu rywalowi wygrywając ten pojedynek 3:0.

Akademia Zamojska Zamość 3:0 Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów

Jakub Folwarski 3:2 (7:11;9:11;11:3;11:2;11:9) Patryk Dziuba
Andrew Baggaley 3:2 (6:11;9:11;11:9;13:11;11:3) Szymon Kolasa
Piotr Chodorski 3:0 (11:6;11:8;11:4) Miłosz Sawczak