2022-10-29 18:41:00

Sokół Nisko wyszedł zwycięsko ze starcia beniaminków

Sokół Nisko wygrał u siebie 2-1 z Lechią Sędziszów Małopolski w meczu 14. kolejki 4. ligi podkarpackiej!

Mecz ten lepiej zaczęli gospodarze, którzy już na początku spotkania nie wykorzystali doskonałej okazji do wyjścia na prowadzenie. Zbyt lekki strzał napastnika pewnie wybronił Łukasz Ćwiczak.

Starcie to, jak się zresztą zapowiadało było bardzo wyrównane. Obie drużyny czuły wagę tego spotkania i jak wiele może dać ewentualne zwycięstwo w nim.

Doskonałych sytuacji bramkowych z obu stron jednak nie było wiele. Najlepszą z nich dla Lechii, w 40. minucie zmarnował Kamil Słoma, który po złym przyjęciu piłki w polu karnym stracił szansę na oddanie strzału z dogodnej pozycji i został zablokowany.  Okazja ta zemściła się na gościach tuż przed zejściem do szatni. W 45. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki przez gości wykorzystał Michał Mistrzyk, który pewnie wykończył stuprocentową okazję.

Na drugą połowę Lechia wyszła zmotywowana, by odwrócić losy meczu. Już w 50. minucie bliski osiągnięcia celu był Kamil Słoma, który fatalnie spudłował w doskonałej sytuacji. Skrzydłowy gości zrehabilitował się jednak niespełna dziesięć minut później, kiedy to wywalczył rzut karny dla swojej drużyny. Do jedenastki podszedł kapitan Lechii, Jakub Lesiński, który nie miał problemu z zamienieniem tej szansy na bramkę.

Gdy wydawało się, że kibiców czeka emocjonująca końcówka, w 76. minucie padła, jak się później okazało decydująca o losach meczu bramka. Bartłomiej Gnatek wycofał piłkę na 11 metr, a tam niepilnowany Piotr Młynarczyk pewnie wykończył całą akcję dając gospodarzom prowadzenie i ostatecznie zwycięstwo w tym arcyważnym spotkaniu.

1-0  Michał Mistrzyk (45.)

1-1 Jakub Lesiński (60.)

2-1 Piotr Młynarczyk (76.)

Sokół Nisko:

Stróż – Szewczyk, Gnatek, Stępień, Dziopak (86. Janczyk), Mistrzyk, Młynarczyk (83. Drelich), Toś, Pyryt, Flis (78. Serafin), Moskal