2022-10-12 12:14:00

Klasa O Dębica: Podsumowanie 10. kolejki!

Błękitni Ropczyce wygrali u siebie z Czarnymi Trześń w najciekawszym meczu 10. kolejki dębickiej klasy okręgowej.

MKS Błękitni Ropczyce – Czarni Trześń

W starciu dwóch spadkowiczów lepszy okazał się lider z Ropczyc. Podopieczni trenera Rafała Rudnego wygrali dziesiąty mecz w sezonie i pewnie przewodzą w ligowej stawce. Na dwubramkowe prowadzenie gospodarze wyszli już w pierwszej połowie po trafieniach Huberta Siepierskiego z rzutu karnego w 33. oraz Mateusza Bieńka w 40. minucie.

W drugiej części meczu dość szybko, bo już w 52. minucie Błękitni podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Zawiślaka. Przyjezdni próbowali jeszcze odpowiedzieć, jednak stać ich było jedynie na bramkę wprowadzonego już przy wyniku 0-3 Mateusza Burghardta w 78. minucie.

LKS Pustków – Victoria Czermin

Po niezbyt ciekawym meczu wicelider tabeli z Czermina pokonał 1-0 w meczu wyjazdowym beniaminka rozgrywek, LKS Pustków.

Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych trenera Grzegorza Krukowskiego zdobył w 12. minucie meczu Bartosz Kania. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego i przy biernej postawie obrońców Pustkowa z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Victoria umocniła się na drugim miejscu w tabeli, wciąż jednak sporo traci do zdecydowanego lidera z Ropczyc. LKS Pustków wciąż znajduje się w bezpiecznym środku tabeli.

Sokół II Kolbuszowa Dolna – Piast Wolica Piaskowa

Rezerwy czwartoligowego Sokoła Kolbuszowa Dolna pewnie i wysoko, bo aż 7-4 pokonały Piasta.

Podopieczni trenera Waldemara Mazurka od początku meczu przeważali na boisku, co udowodnili szybkim zdobyciem kilku bramek. Jako pierwszy do siatki Piasta, w 18. minucie meczu trafił kapitan gospodarzy, Tomasz Chmielowiec. Zawodnicy Sokoła nie zamierzali się cofać i w 26. minucie było już 3-0, a wynik podwyższyli w tym czasie Kamil Aab oraz Mirosław Kmiotek. Przyjezdni zdołali się podnieść i w 44. minucie odpowiedzieli trafieniem Jakuba Sado. Szybko odpowiedział jednak Tomasz Chmielowiec, który tym samym ponownie wyprowadził gospodarzy na trzybramkowe prowadzenie.

Sokół na drugą część meczu wyszedł mocno zdekoncentrowany, czego efektem był gol Damiana Przydziała strzelony niespełna minutę po powrocie na boisko. Od tego momentu Piast coraz chętniej atakował, a co najważniejsze robił to skutecznie. W 69. minucie bramkę kontaktową zdobył Jakub Sado. Niestety dla gości, w 79. minucie czerwoną kartkę obejrzał Michał Ziobro. Nieco spokoju w szeregi gospodarzy wprowadził kilka minut później Kamil Kabaciński zdobywając bramkę na 5-3. Dwie minuty później Piast zdołał jeszcze za sprawą trafienia Pawła Chudyby pokonać bramkarza rezerw Sokoła, jednak na więcej gości nie było już stać. W doliczonym czasie gry zawodnicy z Kolbuszowej Dolnej zdobyli jeszcze dwie bramki ustalając wynik meczu na 7-4. Trafiali odpowiednio Kamil Kabaciński oraz Jakub Lorenc.

Sokół po tym zwycięstwie awansował na trzecie miejsce w tabeli.

KS Chemik Pustków – Smoczanka Mielec

Chemik skromnie, 1-0 pokonał Smoczankę w meczu domowym.

Po pierwszej, dość wyrównanej i bezbarwnej połowie, w której podopieczni trenera Roberta Gawędy nie wykorzystali rzutu karnego, gospodarze wyszli na drugą część meczu zdecydowanie bardziej zdecydowani. Wyglądali oni w drugiej połowie lepiej od rywali z Mielca i zasłużenie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 69. minucie Dawid Jezuit.

Ostrovia Ostrowy Baranowskie – Wisłoka II Dębica

Niewiele działo się w meczu znajdującej się w strefie spadkowej Ostrovii z rezerwami trzecioligowca. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-0, co wydaje się być korzystniejszym wynikiem dla gospodarzy. Druga drużyna Wisłoki znajduje się ostatnio w lekkim kryzysie. Podopieczni trenera Wacława Macioska nie wygrali już od czterech spotkań.

Kamieniarz Golemki – Błękitni Siedlanka

Po trzech kolejnych porażkach przełamał się Kamieniarz, który pokonał w świetnym stylu Błękitnych z Siedlanki 6-2.

Gospodarze mecz zamknęli w zasadzie w pierwszej jego części. W 12. minucie do siatki rywali trafił Marcin Juszkiewicz, który zdobył również bramkę tuż przed przerwą. W między czasie, w 35. minucie do siatki rywali trafił jeszcze Dariusz Kantor.

Po zmianie stron, w 59. minucie Marcin Juszkiewicz skompletował hat-tricka wyprowadzając drużynę z Golemek na prowadzenie 4-0. W 69. minucie bramkę dla gości zdobył Martin Radoń. Na niewiele się to zdało, bowiem, w 87. minucie było już 6-1. Prowadzenie gospodarzy podwyższyli Dariusz Kantor oraz Thato Motanyane. Wynik meczu na 6-2 ustalił w 90. minucie Przemysław Rajpold. W między czasie, w 74. minucie, przy wyniku 4-1 czerwoną kartką ukarany został Łukasz Flis z Siedlanki.

Beniaminek z Siedlanki bez zwycięstwa pozostaje od drugiej kolejki ligowej. Ostatni punkt Błękitni zdobyli w szóstej kolejce po remisie 5-5 z Czarnovią.

Sokis Sparta Chorzelów – LKS Żyraków

Z bardzo dobrej strony w trwającym sezonie wciąż pokazuje się beniaminek z Żyrakowa. Podopieczni trenera Sebastiana Książka pewnie pokonali w meczu wyjazdowym Spartę Chorzelów 3-0.

Dla przyjezdnych w pierwszej części meczu bramki zdobyli Piotr Kieta i Kamil Rokita. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie meczu wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kamil Mitan.

Drużyna z Chorzelowa nie poprawiła w tym meczu swojego bilansu i wciąż znajduje się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli.

Radomyślanka Radomyśl Wielki – Czarnovia Czarna

Sporych emocji dostarczyło starcie Radomyślanki z Czarnovią. Gospodarze do przerwy prowadzili już 2-0 po golach Piotra Guzika (z rzutu wolnego) i Konrada Łękawy, by ostatecznie po nerwowej końcówce zremisować 3-3.

W 62. minucie bramkę kontaktową zdobył strzałem z rzutu wolnego Jarosław Stańczyk. Wydawało się, że emocje w tym meczu zamknął w 85. minucie Michał Szlachetka ponownie wyprowadzając gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. Tak się jednak nie stało! Goście zdołali jeszcze wyrównać po trafieniach Karola Jańca i Łukasza Wadasa (w doliczonym czasie gry).

W między czasie Olaf Niemczura z Radomyślanki obejrzał czerwoną kartkę (75. minuta), a Szymon Dąbrowski obronił rzut karny.