2022-10-11 22:16:03

Klasa O Stalowa Wola: Lider pierwszy raz w tym sezonie stracił punkty [Podsumowanie 10. kolejki]

Za nami 10. kolejka klasy O. Stalowa Wola. Sokół Kamień pierwszy raz w tym sezonie zgubił punkty i zremisował ze Stalą Gorzyce, w meczu Transdźwigu Stale z Siarką II Tarnobrzeg padło aż 10 bramek, a dziesiąty raz z rzędu przegrała Unia Nowa Sarzyna.

Stal Gorzyce - Sokół Kamień

Rozpędzony Sokół chciał powalczyć o dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Na drodze stanęła jednak Stal Gorzyce i przerwała znakomitą serię lidera. Pierwsza część tego meczu była dość wyrównana i nie zobaczyliśmy bramek.

Premierowe trafienie w tym meczu zaliczył Tomasz Świąder i w 73. minucie to Stal była na prowadzeniu. Do ostatnich minut gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu i wydawało się, że trzy punkty zostaną w Gorzycach. Do wyrównania doprowadził dopiero w doliczonym czasie gry Kacper Piechnik.

Unia Nowa Sarzyna - Stal Nowa Dęba

Unia Nowa Sarzyna przegrała dziesiąty raz z rzędu. Tym razem pewne trzy punkty dopisała Stal Nowa Dęba, która wygrała aż 6-0. Już w pierwszej połowie goście objęli trzybramkowe prowadzenie, a na listę strzelców kolejno wpisywali się: Waldemar Śledź, Łukasz Gorzelany i Filip Tereszkiewicz.

Po zmianie stron bramkarza pokonali jeszcze Fryderyk Ciździel, Paweł Furtak i Filip Furtak.

Transdźwig Stale - Siarka II Tarnobrzeg

Gospodarze całkowicie zdominowali to spotkanie i ustrzelili rywalom aż osiem bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-2.

W ciągu dziewięciu minut Transdźwig Stale wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, jednak kilka minut później Siarce udało się odrobić straty. W 34. minucie Maciej Kiliański wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a trzy minuty później Jan Kret po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron gospodarze potwierdzili swoją dominację i do siatki trafił jeszcze raz Jan Kret, potem Przemysław Stąporski, Arkadiusz Duda i Dominik Borkowski.

LZS Ździary - Azalia Wola Zarczycka

Azalia po serii zwycięstw tym razem musiała uznać wyższość rywali. Gospodarze wygrali 3-1. LZS Ździary na prowadzenie wyprowadził Michał Madej w 24. minucie. Kilka minut później bramkarza rywali pokonał Wojciech Sobiło i było już 2-0.

W 65. minucie gościom udało się zdobyć kontaktową bramkę, której autorem był Adrian Zagaja. Miejscowi wciąż naciskali i siedem minut przed końcem tego spotkania Wojciech Sobiło przypieczętował zwycięstwo miejscowych.

ŁKS Łowisko - Olimpia Pysznica

W pojedynku sąsiadów z ligowej tabeli lepsi okazali się gospodarze i pokonali Olimpię Pysznica 3-0. ŁKS Łowisko dobrze rozpoczął to spotkanie i już w 11. minucie objął prowadzenie, a pierwszą bramkę ustrzelił Tymofii Snopov. W 27. Jakub Delekta umieścił piłkę w bramce i było już 2-0.

Gospodarze dominowali i stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 66. minucie trzeciego gola na konto ŁKS-u zapisał Krzysztof Socha i zamknął wynik tego meczu.

KP Tanew Wólka Tanewska - Pogoń Leżajsk

Za nami bardzo zacięte spotkanie, w którym padło aż sześć bramek, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 3-3. W 11. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy rzut karny pewnie wykorzystał Patryk Góreczny. Wyrównanie nastąpiło dopiero w 72. minucie, kiedy do siatki trafił Wojciech Bosak.

Trzy minuty później arbiter podyktował kolejną jedenastkę dla miejscowych i Patryk Góreczny drugi raz w tym meczu umieścił futbolówkę w siatce. Spotkanie było bardzo zacięte i w 84. minucie Rafał Drożdżal doprowadził do wyrównania 2-2.

Dwie minuty później Pogoń wyszła na prowadzenie, kiedy do siatki trafił Kacper Fusiarz. 91. minuta i kolejny karny dla gospodarzy, trzeci raz do piłki ustawionej na wapnie podszedł Patryk Góreczny i ostatni raz w tym meczu doprowadził do wyrównania.

KS Jarocin - Stal II Stalowa Wola

Rezerwy Stali Stalowa Wola odniosły trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Goście pokonali KS Jarocin 1-0. Przez dziewięćdziesiąt minut piłka wpadła do siatki tylko raz, kiedy Szymon Grabarz pokonał bramkarza miejscowych w 67. minucie.

San Kłyżów - Junior Zakrzów

Junior Zakrzów zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w ligowe tabeli z dorobkiem czterech punktów. Tym razem kolejny raz musieli uznać wyższość rywala. San Kłyżów zanotował pokaźne zwycięstwo 5-1.

Pierwsze dwadzieścia minut to dominacja gospodarzy, którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Daniela Cichonia i Szymona Siuty. Później Junior stworzył sobie kilka sytuacji, ale nie potrafił ich zamienić na bramkę.

Po przerwie goście musieli grać w dziesiątkę, ale udało im się ustrzelić kontaktową bramkę, której autorem był Daniel Kuciński. W końcówce znów dominowali gospodarze i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-1.