2022-10-08 18:08:51

Dwie czerwone kartki pokrzyżowały plany Siarce Tarnobrzeg. Nieudane spotkanie z KKS-em Kalisz

Ten mecz mógł zakończyć się remisem. Siarka Tarnobrzeg straciła bramkę w doliczonym czasie gry i przegrała spotkanie z KKS-em Kalisz 1-2. Gospodarze mieli utrudnione zadanie, zaliczając festiwal błędów zakończyli zawody w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach.

W 8. minucie dało się zauważyć mocniejszy napór ze strony KKS-u Kalisz, który otworzył wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Głową sięgnął piłkę Filip Kendzia i wpakował ją po rogu do siatki. Utarta bramki dała się we znaki Siarce Tarnobrzeg. Wkradła się nerwowość, co spowodowało drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dla Szymona Lewickiego. Od tego momentu gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu.

Szansę na podwyższenie wyniku miał KKS w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po faulu arbiter podyktował rzut karny, ale Piotr Giela nie poradził sobie z nim, oddając zbyt czytelny strzał dla Piotra Pietrygi. Druga część zmagań okazała się nadal pechowa dla Siarki. Tarnobrzeżanie w 65.minucie otrzymali drugą czerwoną kartkę, którą obejrzał tym razem bramkarz-Pietryga po faulu zza pola karnego. Gra w dziewiątkę wbrew pozorom dawała nieco optymizmu, gospodarze próbowali sił w ataku pozycyjnym, ale brakowało skuteczności. Do niemałego zamieszania doszło po rzucie rożnym w 80.minucie, kiedy chwilę nieuwagi defensywy przeciwników wykorzystał Marcin Stefanik wbijając piłkę między słupki i doprowadzając do remisu.

Do końca meczu wydawało się, że wynik pozostanie niezmienny i z odrobiną szczęścia Tarnobrzeg dowiezie jeden punkt do końca. Tak się jednak nie stało, kaliszanie pokrzyżowali ich plany w doliczonym czasie zdobywając swoją drugą bramkę i zgarniając pełna pulę w tym spotkaniu.

0-1 Filip Kendzia (8)

1-1 Marcin Stefanik (80)

1-2 Jakub Wilczyński (90+6)

Siarka: Pietryga, Bierzało, Bieniarz, Stefanik, Tyl, Kwaśniewski, Hrnciar, Sulkowski, Yatsenko, Agudo, Lewicki.

KKS: Krakowiak, Gawlik, Giel, Gordillo, Borecki, Głaz, Łuszkiewicz, Kendzia, Smoliński, Koczy, Kamiński.