2022-10-06 23:10:24

King Szczecin za mocny dla Rawlplug Sokoła Łańcut

To jeszcze nie czas na pierwsze zwycięstwo Rawlplug Sokoła Łańcut w Energa Basket Lidze. Dzisiejszego wieczoru lepsi okazali się zawodnicy Kinga Szczecin, a na pierwsze punkty łańcucian w najwyższej klasie rozgrywkowej trzeba poczekać.

To mógł być mecz przełamania dla Sokoła Łańcut, jednak już od początku King Szczecin zbudował sobie kilkupunktową przewagę i starał się ją utrzymywać. Nie była ona jednak tak wysoka, by gospodarze nie mogli w pierwszej kwarcie zbliżyć się do rywali. Skutecznością popisywał się Lee Moore i na chwilę przed przerwą gospodarze zanotowali prowadzenie.

Kolejne kwarty przyniosły nieco osłabienia, a ekipa Kinga w pewnym momencie oddaliła się na osiem oczek. To nie zablokowało jednak drogi Sokołowi, który stale próbował nadrabiać stratę, z dobrym skutkiem. Decydująca była czwarta kwarta, w której łańcucianie oddali pole do manewru przeciwnikom. Ci wykorzystali słabość gospodarzy i “odskoczyli” aż na dwanaście punktów. W tym momencie losy spotkania zostały już przesądzone. Swoich sił w rzucie za trzy punkty spróbował jeszcze Raynere Thornton, jednak na niewiele się to zdało. Szczecinianie zdobyli twierdzę Łańcut i wrócą do siebie z cennymi punktami.

Rawlplug Sokół Łańcut – King Szczecin 76-91 (15-17, 20-19, 26-27, 15-28).

Sokół: Spencer 22 (5x3), Moore 23 (3x3), Thornton 10 (1x3), Struski 3 (1x3), Wrona 0 oraz McConico 8, Formella 0, Jasiński 7, Szczypiński 3 (1x3).

King: Mazurczak 14 (1x3), Matczak 4, Fayne 18, Meier 24 (5x3), Cuthbertson 8 (1x3) oraz Eads III 12 (1x3), Wiśniewski 0, Rosiński 0, Szymański 0, Kostrzewski 11 (1x3), Żmudzki 0.