2022-10-01 19:30:32

Takich derbów nie było od lat! Siedem goli, mnóstwo emocji, Resovia lepsza od Stali Rzeszów

Resovia wygrała ze Stalą Rzeszów 4-3 w Derbach Rzeszowa (fot. cwks-resovia.pl)
Apklan Resovia pokonała Stal Rzeszów 4-3 w 88. derbach Rzeszowa. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Rzeszowie obejrzeli kapitalne widowisko i bramkę sezonu 2022/23.

Apklan Resovia od początku meczu sprawiała lepsze wrażenie. Już po trzech minutach w sytuacji sam na sam znalazł się Pedro Vieira, ale napastnik "Pasiaków" trafił w boczną siatkę. W kolejnych minutach dłużej przy piłce utrzymywali Stali Rzeszów, ale lepsze okazje stwarzali sobie goście.

Między 22. a 25. minutą podopieczni Mirosława Hajdo mieli trzy doskonałe okazje. Vieira znów znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale górą był Przemysław Pęksa. Później dwukrotnie doskonałe okazje do zdobycia bramki miał Maciej Górski. Jednak raz trafił w poprzeczkę, ale wcześniej sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę później Pęksa popularnym "pajacykiem" wybronił strzał Górskiego. W odpowiedzi groźnie na bramkę Resovii uderzył Dawid Olejarka, ale Branislav Pindroch zdołał sparować strzał na rzut rożny.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy Radosław Bąk został sfaulowany w polu karnym przez Pękse. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Bartłomiej Wasiluk i pewnym strzałem wyprowadził Resovię na prowadzenie. W 37. minucie Viera wychodził na sam na sam, ale w walce wręcz piłkę odebrał mu Franciszek Polowiec. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Stali.

Minutę przed końcem pierwszej części gry Maciej Górski podwyższył prowadzenie "Pasiaków" na 2-0. Vieira dograł z prawej strony piłkę wprost na nogę napastnika Resovii. Tym samym na przerwę podopieczni Hajdo schodzili przy dwubramkowej przewadze.

Cztery minuty po zmianie stron Stal Rzeszów strzeliła gola kontaktowego. Po wrzutce z prawej strony boiska niefortunnie interweniował Mateusz Bondarenko i obrońca Resovii skierował piłkę do własnej bramki. W 53. minucie na Stadionie Miejskim w Rzeszow był już remis. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Damian Michalik dograł do Prokicia, który doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach lepiej prezentowała się Stal Rzeszów.

W 64. minucie Dawid Olejarka znalazł się w sytuacji sam na sam z Pindrochem. Jednak górą okazał się golkiper gości. Chwilę później pięciu zawodników Stali atakowało na dwóch graczy Resovii, ale Prokić źle zagrał do Bartosza Wolskiego

Dwadzieścia minut przed końcem meczu to niespodziwanie Resovia zdobyła trzecią bramkę. Jedną z kontr "Pasiaków" wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Antonik! W kolejnych minutach mecz się nieco uspokoił.

W 81. minucie Filip Mikrut oddał groźny strzał, ale Pęksa zdołał go obronić. Jednak zaledwie minutę później na uderzenie zza połowy zdecydował się Bartosz Kwiecień. To trafienie będzie kandydować do miana bramki sezonu! W doliczonym czasie gry Prokić po asyście Patryka Małeckiego strzelił gola na 3-4.

Więcej bramek w tym pojedynku już nie padło! Apklan Resovia wygrała 4-3 ze Stalą Rzeszów w 88. derbach Rzeszowa i przynajmniej na jakiś czas wydostała się ze strefy spadkowej Fortuna 1 ligi.

3-4 Andreja Prokić (90+1)

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Kamil Pajnowski, Paweł Oleksy (90+1. Kacper Sadłocha), Piotr Głowacki, Damian Michalik (76. Wiktor Kłos), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (76. Krzysztof Danielewicz), Andreja Prokić, Dawid Olejarka (76. Ramil Mustafajew), Kacper Piątek (46. Patryk Małecki).

Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Rafał Mikulec, Mateusz Bondarenko, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski, Pedro Vieira (67. Filip Mikrut), Radosław Bąk (67. Bartosz Kwiecień), Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz (90. Klaudiusz Krasa), Bartłomiej Eizenchart (67. Kamil Antonik), Maciej Górski (79. Paweł Wojciechowski).

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Żółte kartki: Pęksa, Małecki - Wasiluk, Mikulec, Kwiecień, Bondarenko.

Kenes 2022-10-01 19:35:07

Maszyna RRuszyła! Zardzewiałych połknęła, przetrawiła i w kawałkach wydaliła! Brawo Resovia! Czekam na screen zardzewiałka z moim komentarzem sprzed derbów! No dawaj, czekam!

kibic 2022-10-01 19:35:14

no to panowie balonik o nazwie Stal Rzeszów chyba nie wytrzymał i się ........

Nitocris 2022-10-01 19:35:33

no i co
możecie mieć więcej pieniędzy, możecie być wyżej w tabeli, możecie pompować swój balonik bez końca
przychodzą derby to dostajecie po p*******e, essa?

w Rzeszowie bez zmian! 2022-10-01 19:39:51

buuuhhhhaaahhhaaaa :) - korytarze zamkniete? haha :) - PINIONDZE TO NIE FSZYSTKO!

Rodowity 2022-10-01 19:41:57

Drużyna, która mnie może wygrać z Odrą, Sandecją czy Łęczną oraz jest tłem nawet dla ekip typu Skra, przychodzi i strzela 4 bramki "wielkiej" Stali. Nie ma drugiego tak przereklamowanego klubu w Polsce. Zbieranina przypadkowych grajków, zwykła banda chvuja. Przebijać ten balonik w p*****u

Karpaty 2022-10-01 19:42:27

gratulacje dla Resovii

Wstyd!!! 2022-10-01 19:42:37

Myśliwiec ucieszony na przedmeczowej konferencji jak po trawce ,to już było podejrzane. I stało się, pokarało.Jak można utracić 4bramki u siebie i to w derbach. Panowie!

Szok 2022-10-01 19:43:54

No to teraz sobie wyobraźcie co to były za wczesniejsze decyzje kadrowe w Resovii?

~anonim 2022-10-01 19:44:06

Kibice Stali to chyba bardziej nienawidzą Resovii niż kochają Stal. Stwierdzam to po dopingu bo tylko bluzgali na Resovię

Kibice tej Pejsovii to powinni być zamykani i utylizowani. Flaga wam poszła z dymem ale się d****y nie chciało ruszyć.

Przemyśl 2022-10-01 19:47:24

co ja słyszałem przed meczem? interesuje nas tylko 1m i ekstraklasa? wow a nie Liga mistrzów ?

Kumaty 2022-10-01 19:47:31

Piękne to były derby. Resovia zdecydowanie lepsza a stal ze swoją obrona i bramkarzem do 4 ligi pasuje

śmieć z resovi 2022-10-01 19:50:36

Pośmiewisko 700 żydów hahahahaha

Kibic duży 2022-10-01 19:52:38

Kibice mewy bez skrzydeł zapomnieli języka polskiego bo cały mecz tylko przekleństwa

Krakus1908 2022-10-01 19:53:28

Słabszy kwadrans Resovii po przerwie dał wrażenie nawiązana walki przez stal, poza tym mecz pod pełną kontrolą gości. To miała być ta wielka stal? jprd, przehajpowana wydmuszka marketingowa. Tak dostać po d.upie z przedostatnią drużyną, do tego usiebie. To jest niesamowte.

~anonim 2022-10-01 19:54:39

Miejsce kibiców Resovii jest w Oświecimiu

~anonim 2022-10-01 19:59:34

Czytam internety i cała Polska się śmieje z antydopingu Stali.. Oni kibicowali Stali czy tylko obrażali Resovię? DNO..

Z podkarpacia 2022-10-01 20:00:59

Ci ludzie miasto przez 15 lat widzieli na pocztówce, kilkanaście oficjalnych walk w plecy, wchodzenie do autokaru, do klatki na wyjeździe i masa innych upokorzeń. Sami nie wierzą w to co się dzieje w mieście od 3 lat. Szkoda, że na Resie padła ekipa. Stal na fali w koalicji z banda, która ich razem z Resovia osmieszala 11 lat. No nic, fajny mecz.

obiektywny 2022-10-01 20:01:16

Te Derby były najpiekniejsze w historii zaś ostatnie o najwyższą stawkę ,szkoda tylko że kibice zamiast dopingować gorąco to tylko bluzgali na trybunie głównej ,wolę mniej przyjezdnych kibiców ale z prawdziwym dopingiem by dzieci moje też chodziły na mecze.

Przemyśl 2022-10-01 20:08:45

Brawo Resovia pokazaliście ,graty.

Zielona Wyspa 2022-10-01 20:10:49

Brawo Resovia prawdziwy klub z Rzeszowa.

Zielona Wyspa 2022-10-01 20:10:50

Zielona Wyspa 2022-10-01 20:10:51

Zielona Wyspa 2022-10-01 20:10:52

Anonim 2022-10-01 20:14:14

Całe życie nad wami fajtłapami ha ha

1905!!!!! 2022-10-01 20:17:46

A w Polkowicach widać już efekty pracy trenera Grzegorczyka. Dwa mecze pod rząd w pałę.

anon 2022-10-01 20:18:53

jechac sovie pejsovie dziady udało sie na farcie cud że wygrali nie zasłużyli ,Stal dała im wygrac aby dzieciaki płaczki nie płakali

podkarpacie 2022-10-01 20:20:27

Stal był lepszy Stal najlepsza jest duma miasta biało niebiescy każdy o tym wie

kartel pedalski w22 2022-10-01 20:20:38

Na wysrrańskiego sekcja internetowa mocna jak zwykle. Na trybunach maren 700/1660 :).

JS 2022-10-01 20:24:03

Stal rdzewna to klub mem.

victoria 2022-10-01 20:44:41

na rynku feta feta

ks 2022-10-01 21:07:00

kibiców pejsovi było mało bali sie mieli obsrane dupska byli cicho i nie maja kibiców

ks 2022-10-01 21:21:08

a w czym ta resovia lepsza w niczym ale mało kibiców mieli bo nie maja bali sie byli cicho mieli pełne gacie

Pan Zdziś 2022-10-01 21:24:26

No i to się nazywa wgrana. Brawo Panowie!

Znawca 2022-10-01 21:37:35

Kilka bolesnych prawd:
1. Resovia powinna ten mecz zamknąć w 1 połowie bo była dużo lepsza. Zawodnicy Stali padali jak z papieru żeby sędzia gwizdał wolne, a zapomnieli ze to Derby a Resovia grała twardo i ich rozjechała.
2. Stolica innowacji ma stadion z którego podczas deszczu leje się na głowę kibicom a kibice gości musza 3h wcześniej wchodzić bo stadion jest w takim miejscu ze jak ktoś szedł z Piastów to musiał isc bulwarami do domu tak samo jak po meczu z ŁKS
3. Myśliwy faktycznie nie ma pojęcia o derbach, na konferencji plecie o clj u17 w Warszawie albo derbach powiatu. Zawodnicy Stali nie zrobili wślizgu w tym meczu, bo to, że nie skaczą do głowy (bo to zdaniem analityka nie ma sensu) jest oczywiste.
4. Upokorzenie dla zawodników i trenerów akademii Stali. Radosław Bąk w wyjściowym składzie w derbach w Resovii, który robi karnego. chłopak który był w Stali na wypożyczeniu, a teraz jego równieśnicy z którymi grał w zespole w tym reprezentant kraju ze Stali podawali mu na derbach piłki na auty.

~anonim 2022-10-01 21:45:20

I POŁOWA

Kapitalna pierwsza połowa Resovii. Po prostu wytarła Stalą podłogę. Kompletnie zneutralizowana ofensywa gospodarzy. Co podanie do przodu Resovii, to potencjalnie groźna sytuacja, wiele ciekawych sposobów rozegrania ataków. W pełni zasłużone dwubramkowe prowadzenie gości.

KWADRANS PO PRZERWIE

Druga część trudna do oceny, bo ze zwrotami akcji i znacznie bardziej chaotyczna. Po tym wyjątkowo niefartownym samobóju Bondarenki coś jakby pękło w Resovii, nieprawdopodobnie słaby kwadrans gości, na tyle słaby, że wynik mógł się wręcz odwrócić na 3:2/4:2. Niestety lub stety, ofensywa Stali dziś niewiele lepsza od ich defensywy i Resovii "udało się stracić" tylko drugą bramkę.

OSTATNIE PÓŁ GODZINY

Dużo gościom dały zmiany, udało się ustylizować grę i w pewnym sensie na nowo rozpocząć ten mecz, choc jego charakter był już inny - bardzo otwarty, momentami ocierający się o "radosny futbol". Tutaj z wymiany ciosów górą wyszła Resovia zdobywając 2 kolejne gole, oba wręcz po kuriozalnych błędach zawodników Stali, tak że jest się czego wstydzić jak na zespół z takimi aspiracjami.

Podsumowując, raczej zasłużone zwycięstwo Resovii, choć i Stal miała swoje 15 minut mogące przesądzić wynik, ale obiektywnie rzecz biorąc, ledwo kwadrans lepszej gry od rywala to trochę za mało by liczyć na choćby remis.

Anonim 2022-10-01 21:53:48

Derby w pałe mecz o awans w pałe hihi

Stary Małpiszon 2022-10-01 22:10:43

Heja heja stal Rzeszów miszczem hokeja!

zks 2022-10-01 22:15:03

Stal w defensywie dramat. Boczni obrońcy przegrywali 80 procent pojedynków biegowych.

zabłockiOUT 2022-10-01 22:16:23

Czyli co, Hajdo robi w 3 spotkaniach dwa razy więcej punktów (i to przy wyraźnie mocniejszych rywalach), niż Grzegorczyk przez pół rundy (z jakimiś Odrami i Sandecjami), a do tego jest w stanie grać przeciętnymi zawodnikami całkiem atrakcyjny dla oka 1 ligowy futbol?

Dlaczego tak późno? Aż strach pomyśleć jak wiele punktów, potencjału kibicowskiego, marketingowego, finansowego i ogólnej pozycji negocjacyjnej przepalono bezpowrotnie przez tak nieprawdopodobnie uparte i kompletnie niczym nie poparte trzymanie poprzedniego trenera. Dosłownie wszyscy widzieli to, czego nie widział wyłącznie dyrektor sportowy. To co się działo przez ostatnie miesiące zakrawa o sabotaż i ten cały Zabłocki dawno powinien być wywieziony na taczkach i zostać powieszony za jajca.

Za miesiąc z hakiem kończymy rundę, przed nami niezwykle ważne okno transferowe. Jest nadzieja że wygrzebiemy się z bagna w jakie wpadliśmy. Błagam niech ktoś zabierze tego człowieka stad, niech już więcej nie wyrządzi szkody temu klubowi. I nie w grudniu, a teraz, bo i tak nie ma wiele do roboty jako dyrektor sportowy w tym okresie sezonu, a ktoś nowy niech będzie miał czas się wdrożyć w klubie, poznawać go i już teraz myśleć o potencjalnych kandydatach do pozyskania zimą, bo nie wyobrażam sobie że obecny pan dalej tutaj zostanie.

Resoviak 2022-10-01 22:25:02

Dlaczego nasi nie weszli wszyscy? Przecież chcieliśmy dodatkowe bilety, a ledwo 704 nas było. Przeca zawsze mówiliśmy, że Resovia to nie moda ,a na derby nas 10 razy mniej niż Stali przyszło. Aha i kibic z charrakterem nie stoi pod jupiterem to już nie aktualne. Fajnie było pod jupiterem.

Stalowiec 2022-10-01 22:27:33

Srony drony sterydziarze,30 lat chodziłem, od dzisiaj nie łażę!

~anonim 2022-10-01 22:35:53

Ok i to byla ta stal, o ktorej bylo tyle gadania, zachwytow i wizji siegania gwiazd? Skusilem sie na mecz i derby w sumie fajne, ale zobaczylem zupenie cos innego, niz mowiono ze zobacze. Stara prawda potwierdza sie nawet w sporcie, papier wszystko przymie.

MKK 2022-10-01 22:56:48

Sral z wietnamskiej na kolanach....Brawo Sovia...

lis 2022-10-01 23:13:14

Na kolana szmaty..

Tomek 2022-10-01 23:30:40

Z cala sympatią do Stali - gra super ale dziś dostali baty na każdym kroku.

Do puzd z wysranskiego 2022-10-01 23:59:22

Witam jak wszedłem na stadion to mało ze śmiechu się nie popłakałem widząc wasz sektor wy ku,, a bez stadionowe parchy w tym samym mieście 704 jesteście niczym w porównaniu ze Stala,, pizdy i tyle:) świeże bułeczki hihi

Kibic 2022-10-02 00:02:09

Po h***j dla osiedlewego klubu budować stadion, jak ich jest tylko 704 jakby oni liczyli by podali 2704 Żal pl to jest ta cała resowia,

Jgghh 2022-10-02 00:15:26

Wynik wynikiem ale dalej w miescie nie znaczycie nic kuRRwy

~anonim 2022-10-02 00:20:23

To była ligowa młocka teraz mają meczyk z Porto i Ajaxem a potem City w lidze miszczuf

~anonim 2022-10-02 00:23:04

Eeeeee rządziciele pijecie harnasie na rynku w stalowej?

Kibic 2022-10-02 00:23:47

Janas ogórek i ta łajza jack jack gdziescie są parowy ze stali pod każdym postem się proliscie a teraz cisza

Motor 2022-10-02 00:48:32

gdyby nie posiłki z okolic to was nie było by więcej pewnie około 1tyś.

RR1905 2022-10-02 05:59:40

Mówisz osiedlowy klubik? Nie wstyd wam takiej potędze dostawać ma to od takiego osiedlowego klubu ? I to non stop ostatnio jesteście upokarzani hehe

Kibic z podkarpacia 2022-10-02 07:34:22

Gdyby nie zjazd całego Podkarpacia stalowej przemysł Krosno nisko Biłgoraj dynow to samej stali w młynie 900-1000 to co wy piejecie do tej Resovii barany

poraszkaSroli 2022-10-02 08:04:18

fundnęli bilety i pościągali kibiców z całego podkarpacia by się chwalić że ich tak duzo jest buchacha a ich mecz nie interesował tylko wyzwiska i bluzgi a balonik nadmuchiwany od miesiaca z hukiem pękł i dumą miasta jest Resovia i miasto biało czerwone

~anonim 2022-10-02 08:23:15

przed meczem wywiady analizy ekstraklasa ,balon miało być 5- 0 ,3-0, 7-0 a
z historii przypominam zapomnieliście dodać o tych załatwionych derbach które liczycie jako wygrane?....
a po cisza

Erikson 2022-10-02 08:42:08

Ojej co to się Danielku stało??? Pampersik puścił??? Na korepetycje do Mirka Hajdy zapraszam.

abraxas 2022-10-02 08:56:02

Jeszcze 3-4 mecze i to Reska będzie e walce o awans.

Resoviak 2022-10-02 09:34:24

Wygrane derby- cudowna niedziela- miód na moje resoviackie serducho....

~anonim 2022-10-02 09:51:22

Byłem zły na Myśliwca Teraz jestem wk.......y. Ten gość nie wyciąga żadnych wniosków Tracimy bramki jak trampkarze Tak nie można grac Nie jest prawda , że jak się gra ofensywnie to się traci dużo bramek .

Haha 2022-10-02 11:29:04

Zardzewiale blazny , odklejone od rzeczywistosci.

A.... 2022-10-02 11:45:46

I kto rządzi Rzeszowie cioty?

lis 2022-10-02 11:51:37

Jutro jak otworzą Rossmana wszystkie pampersy pójdą od ręki..

Czerwony car 2022-10-02 14:56:33

Wszystko co polskie( przedwojenne) marginalizowac,znana taktyka od 45 roku przy pomocy "nowych" Obywateli i mieszkancow. 3 pokolenia i już wszystko zatarte. Jak wam nie wstyd chodzić na te drużynę?

Tylko Stal 2022-10-02 15:00:53

Do obiektywny: Gosciu idąc na derby nie spodziewaj się ze nie będzie wulgaryzmów, jeśli chcesz żeby dzieci tego nie słyszały wybierz mecz z jakimś Podbeskidziem.

derby 2022-10-02 15:19:35

chodziłem na mecze gdy ciebie na świecie nie było ,wiem że idealnie nie będzie ale nie non stop tylko wulgaryzmy a wielu w ogóle nie było zainteresowana meczem ,a oglądałem nie takie derby

Nokia 3510 2022-10-02 16:55:06

Do wszystkich debili piszacych, ze Resovii 704....zapytajcie najpierw swojego typa od kontaktu z Resovia w sprawie biletow... ile Resovia sprzedala wejsciowek i jak dzialal system kolowrotkow, a w zasadzie nie dzialal. Wiec szmieszne to wasze info. Jak moglobyc 704 osoby jak na samym "Resoviackim Vipie obok klatki bylo ponad 200 osob. Matematycy

Typ od kontaktu z resovią 2022-10-03 06:55:00

Potwierdzam. resowi było 704 osoby. Niestety chłopaki z Węgier nie dojechali a na vipach siedziała zaprzyjaźniona z resowią policja od rozpracowywania kibiców. Siedzieli i kręcili wszystko na kamerę.
Ps. Kołowrotki faktycznie były wadliwe i zawyżyły liczbę kibiców o około 60 ale już nie korygowaliśmy. Niech zostanie 704 osoby (w tym połowa to dzieci z SMS'u).