2022-09-20 13:12:00

Klasa O Dębica: podsumowanie 7. kolejki!

W meczach 7. kolejki dębickiej klasy okręgowej Błękitni Ropczyce rozgromili beniaminka! Kolejna porażka Czarnych Trześń

Ostrovia Ostrowy Baranowskie – MKS Błękitni Ropczyce

Prawdziwą goleadę w meczu z beniaminkiem dębickiej klasy „O” urządzili sobie zawodnicy trenera Rafała Rudnego. Błękitni wygrali aż 10-0!

Strzelanie spadkowicz z IV ligi zaczął już w 7. minucie. Do siatki rywali trafił wówczas Miłosz Czarnik. Dziesięć minut później było już 2-0 za sprawą bramki zdobytej przez Mateusza Bieńka.  Ropczyce swoją dominację na boisku potwierdziły jeszcze dwoma trafieniami do przerwy. Dwukrotnie bramkarza Ostrovii pokonał Hubert Siepierski.

Druga część gry nie mogła wyglądać inaczej. Ponownie to Błękitni przejęli inicjatywę i szybko zdobyli bramkę. Najpierw w 50. minucie gola strzelił ponownie Mateusz Bieniek, by kilka minut później prowadzenie podwyższył Szymon Piwowar. Niespełna minutę po tym trafieniu hat- tricka skompletował Hubert Siepierski, dla którego było to już jedenaste trafienie w sezonie!

Nie był to jedyny hat- trick w tym spotkaniu, bowiem swoją trzecią bramkę zdobył także Mateusz Bieniek! Jego trafienie poprzedził jeszcze drugi gol Miłosza Czarnika. Wynik spotkania ustalił w końcówce Mikołaj Wójtowicz.

Dla Błękitnych było to szóste zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Ropczyc z jednym meczem zaległym prowadzi w ligowej tabeli. Ostrovia przegrała już po raz 5.

Victoria Czermin – Kamieniarz Golemki

Pewne zwycięstwo odniósł także wicelider tabeli z Czermina. Podopieczni trenera Grzegorza Krukowskiego wygrali u siebie 3-0 z Kamieniarzem.

Zwycięzcę meczu można było w zasadzie wyłonić już po pierwszej połowie, kiedy na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy wyprowadzili Kamil Kłos i Wojciech Soboń.

Druga część meczu początkowo bez wyraźnej przewagi żadnej z drużyn przyniosła bramkę w 60. minucie. Do siatki Kamieniarza po raz drugi w tym spotkaniu trafił Kamil Kłos.

W doliczonym czasie meczu czerwoną kartkę obejrzał jeszcze bramkarz gości, Piotr Kwiecień.

Kamieniarz mimo 5. porażki w sezonie pozostał na dwunastym miejscu w tabeli. Victoria natomiast wygrała po raz piąty, dzięki czemu mogła utrzymać pozycję wicelidera tabeli.

Czarnovia Czarna – Czarni Trześń

Początku sezonu do udanych zaliczyć nie może drugi ze spadkowiczów z IV ligi, Czarni Trześń. Podopieczni trenera Mateusza Doparta przegrali już po raz drugi w trwających rozgrywkach.

Lepiej ten mecz zaczęli gospodarze. Szybko mogli oni wyjść na prowadzenie, gości uratował jednak słupek. Z biegiem czasu mecz się wyrównał. Wyrównał się także bilans szczęścia, bowiem w końcówce pierwszej połowy bramkarza gospodarzy uratowała poprzeczka.

Po przerwie, a szczególnie po strzelonym przez Czarnovię w 65. minucie golu z rzutu karnego na kibiców czekały spore emocje. Szybkie akcje w obie strony i dwie żółte kartki dla kapitana gospodarzy, Dominika Porzuczka to najlepszy sposób na emocjonującą końcówkę meczu.

Ostatecznie drużyna Czarnovii utrzymała do końca jednobramkowe prowadzenie. Piątego już gola w sezonie strzelił dla gospodarzy tego meczu Jarosław Stańczyk.

Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w trwającej kampanii ligowej. Pozwoliło im ono awansować o dwie lokaty w tabeli.

KS Smoczanka Mielec – LKS Błękitni Siedlanka

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli podopieczni trenera Patryka Krzysztyniaka. Drużyna z Mielca wygrała u siebie z beniaminkiem 2-0.

W pierwszej części gry bramkę dla mieleckiej drużyny zdobył Mikołaj Gacek. Po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia samobójczego zawodnika gości.

Zwycięstwo pozwoliło Smoczance wydostać się z ostatniego miejsca tabeli. Dla przyjezdnych była to czwarta porażka w sezonie.

LKS Żyraków – LKS Pustków

W starciu dwóch beniaminków lepszy okazał się zespół z Żyrakowa. Gospodarze wygrali 2-0.

Po dwóch porażkach w bezpośrednich starciach w ubiegłym sezonie klasy A, tym razem podopieczni trenera Sebastiana Książka okazali się lepsi od dobrze znanego sobie rywala.

W pierwszej połowie ciężko było doszukać się wielu sytuacji bramkowych, a te najlepsze to bezpośrednie strzały z rzutów wolnych obu drużyn. Świetnymi paradami popisali się wówczas bramkarze.

W drugiej części gry gospodarze zdołali dwukrotnie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza zespołu z Pustkowa. W 67. minucie trafił Kamil Mitan, natomiast na kilka minut przed końcem meczu wynik ustalił Adrian Łączyński.

Obie drużyny dobrze spisują się w trwającym sezonie. Dla Żyrakowa było to trzecie zwycięstwo. Drużyna z Pustkowa także wygrała trzykrotnie i przy czterech porażkach znajduje się jedno miejsce w tabeli niżej aniżeli ich ostatni rywal.

Piast Wolica Piaskowa – KS Chemik Pustków

Druga drużyna z Pustkowa, Chemik, która w zeszłym sezonie niemal do ostatniej kolejki walczyła o awans do IV ligi, doznała w tej kolejce drugiej porażki z rzędu! Piast wygrał 2-1.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, których już w 8. minucie na prowadzenie wyprowadził Robert Gawęda. Zawodnicy Piasta zdołali wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Śliwa.

Po przerwie dość szybko, bo już w 55. minucie zawodnicy z Wolicy Piaskowej wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska świetnie zamknął Mateusz Smoliński. Pokonał on bramkarza rywali strzałem z woleja, tym samym ustalając wynik meczu.

Dla Piasta to już czwarte zwycięstwo w sezonie. Pozwoliło im ono awansować na 4. miejsce w tabeli. Chemik przegrał już po raz trzeci.

Wisłoka II Dębica – Radomyślanka Radomyśl Wielki

Zwycięstwo w meczu dwóch czołowych w obecnym sezonie drużyn dębickiej okręgówki odniosła druga drużyna Wisłoki Dębica! Podopieczni Wacława Macioska wygrali 2-0.

Oba gole dla rezerw Wisłoki strzelił Jakub Smoleń, ustalając wynik spotkania już w doliczonym czasie meczu. Piąte już zwycięstwo w sezonie pozwoliło drużynie gospodarzy awansować na trzecie miejsce w tabeli. Radomyśl zanotował drugą porażkę i spadł na miejsce piąte.

Sokis Sparta Chorzelów – Sokół II Kolbuszowa Dolna

Po raz trzeci w sezonie wygrały rezerwy Sokoła. Zawodnicy z Kolbuszowej Dolnej wygrali 2-1 z Sokisem.Goście jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki, a ich autorami byli Tomasz Chmielowiec i Paweł Lewandowski.

Drużyna gospodarzy odpowiedziała w 75. minucie trafieniem Romana Kasprzaka. Ekipa z Chorzelowa z jednym zwycięstwem plasuje się na 14. miejscu w ligowej tabeli.