2022-09-19 10:06:00

Pierwsza wygrana Hanball Stali Mielec! Pokonali po rzutach karnych Olimpię Medex Piekary Śląskie

fot. Anna Jajkiewicz/SPR Stal Mielec
fot. Anna Jajkiewicz/SPR Stal Mielec
Handball Stal Mielec zaliczyła pierwszą wygraną w sezonie na poziomie Ligi Centralnej. Mielczanie pokonali beniaminka tych rozgrywek Olimpię Medex Piekary Śląskie.
 
Swój pierwszy mecz po spadku z PGNiG Superliga zagrała Handball Stal Mielec. Od początku mecz był bardzo intesywny. Pierwsze prowadzenie objęła drużyna beniaminka. Następnie mecz stał się wyrównany. Zawodnicy szli punkt w punkt. W poźniejszych fazach meczu drużyna z Mielca była tą dominującą co spowodowało przewagą pięciu punktów. Niestety w ostatnich fragmentach meczu zawodnicy Handball Stal Mielec stracili koncentrację i w ostatnich 20 sekundach meczu prowadzili jednym punktem, zaliczyli stratę piłki w środku pola i kontra w wykonaniu Olimpii Medex Piekary Śląskie zakończyła się bramką i wyrównaniem spotkania na 27:27.
 
O zwycięzcy meczu zadecydowały rzuty karne po których Mielczanie mogli się cieszyć zwycięstwem. Bohaterem rzutów karnych był Dawid Dekarz, który wybronił jednego karnego. Mielczanie popisali się stuprocentowym wykorzystaniem rzutów karnych.

Handball Stal Mielec – Olimpia Medex Piekary Śląskie 27:27 (15-12) karne: 5-3

SPR Handball Stal Mielec:
Dekarz – Wilk, Nowak, Ruhnke 2, Babicz 7, Kotliński, Graczyk 1, Wołyncew 1, Napierała 6, Kaźmierczak 1, Smoliński, Stefani 5, Włoskiewicz, Goliszewski 2, Osmola, Krzysztofik 2. Trener Rafał Gliński.
 
Olimpia Medex Piekary Śląskie:
Paluch, Zapora – Pluczyk 1, Chromny, Wójcik 3, Szymański, Aronik, Jóźwiak, Kowal 2, Rosół 2, Ludyga, Kotalczyk 5, Więckiewicz 2, Czapla 4, Budziałowski, Miłek 8. Trener Mariusz Kempys. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij