2022-09-11 19:07:00

Pierwsza porażka Cosmosu Nowotaniec! Lepszy okazał się Legion Pilzno

Pierwszej porażki w sezonie 2022/23 doznał lider 4 ligi podkarpackiej. Cosmos Nowotaniec w sobotę musiał uznać wyższość Legionu Pilzno, dla którego dublet ustrzelił Tomasz Barycza.

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Cosmosu Nowotaniec. Lider 4 ligi podkarpackiej w meczu z Legionem Pilzno popełniał sporo błędów, a gospodarze to wykorzystywali. W 12. minucie w polu karnym faulowany był Miłosz Buras i arbiter wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Tomasz Barycza, który nie dał szans bramkarzowi beniaminka.

W kolejnych minutach Cosmos starał się odrobić straty, lecz nadal popełniał błędy. Od 22. minuty goście grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za faul ujrzał Vladyslav Roslyakov. Legion natomiast cały czas robił swoje i dzielnie przeciwstawiał się liderowi, który próbował doprowadzić do wyrównania. To jednak się nie udało i na przerwę w lepszych nastrojach schodził zespół z Pilzna.

Dziesięć minut po zmianie stron, Cosmos stracił kolejnego gracza. Tym razem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Stanislav Mykytsey. Zespół z Nowotańca jednak nie odpuszczał i cały czas atakował. Beniaminek w końcu dopiął swego i w 73. minucie było 1-1, a bramkarza Legionu pokonał Nazarii Bohomaz.

Zarówno jedni jak i drudzy w kolejnych minutach starali się przechylić szalę na swoją korzyść. Cosmos mimo gry w osłabieniu, dzielnie walczył z zespołem gospodarzy. Legion także miał swoje okazje. Emocji nie brakowało, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do drużyny z Pilzna, która w doliczonym czasie gry trafiła na 2-1, za sprawą Tomasza Baryczy.

1-0 Tomasz Barycza (13-rzut karny)
1-1 Nazarii Bohomaz (73)
2-1 Tomasz Barycza (90+4)