2022-09-07 00:29:34

Klasa O Rzeszów: Wysokie zwycięstwo Sokoła Sokołów Małopolski i kolejny komplet punktów dla Strugu Tyczyn

Podobne tematy Klasa O Rzeszów okręgówka
  Za nami 4. kolejka rzeszowskiej okręgówki. Strug Tyczyn dopisał kolejne trzy punkty i pewnie utrzymuje pozycje lidera, Sokół Sokołów Małopolski zanotował wysokie zwycięstwo w Woli Dalszej, a Włókniarz Rakszawa przegrał drugi raz z rzędu.

Strug Tyczyn pewnie pokonał Strumyk Malawa 5-1 i umocnił się na pozycji lidera. Pierwsza bramka padła już w 10. minucie, a jej autorem był Łukasz Janik, który głową skierował piłkę do siatki. W 32. minucie Karol Nieckarz minął bramkarza rywali i uderzył do pustej bramki. Przed przerwą Strug podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Ślączka. Po zmianie stron rzut karny wykorzystał Paweł Odrzywolski i dopisał jedyną bramkę dla Strumyka. Później znów do głosu doszli goście, w 71. minucie Patryk Mendoń popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry przyjezdni trafili jeszcze raz do siatki, a na listę strzelców tym razem wpisał się Bartosz Góra.

Sokół Sokołów Małopolski odniósł pokaźne zwycięstwo i pokonał Wolę Dalszą aż 9-0. W pierwszej połowie kolejno na listę strzelców wpisali się Radosław Rożek, Konrad Panek i Patryk Sobuś. Po zmianie stron trzy razy do siatki trafił jeszcze Konrad Panek, a po jednej bramce dołożyli jeszcze Patryk Sobuś, Hubert Serwatka i Łukasz Nizioł.

Włókniarz Rakszawa zanotował druga porażkę z rzędu. Tym razem rezerwy Resovii wygrały 3-2. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Jakub Maćkowiak, a kilka minut później prowadzenie podwyższył Mikołaj Marciniec. Po zmianie stron nadal lepiej radzili sobie piłkarze Resovii i w 70. minucie Dawid Pieniążek podwyższył na 3-0. Gospodarze chwilę później ruszyli do odrabiania strat i dwie bramki ustrzelił Bohdan Kunynets. Włókniarzowi zabrakło jednak czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

Jedność Niechobrz plasuje się na pozycji wicelidera. W ostatnim spotkaniu drużyna z Niechobrza pokonała Orła Wólka Niedźwiedzka 2-0. Wynik spotkania otworzył dopiero w 77. minucie Mateusz Rachwalski, który przedarł się w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Dominik Grzebyk i przelobował golkipera rywali.

KS Zaczernie bezbramkowo zremisował z Plantatorem Nienadówka. W innym meczu KS Przybyszówka pokonał Iskrę Zgłobień 3-0. Pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobył Przemysław Wisz. Po zmianie stron po jednej bramce dołożyli jeszcze Szymon Sokal i Dawid Guzek.

Sawa Sonina pokonała Grodziszczankę Grodzisko Dolne 3-2. Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 4. minucie, a jej autorem był Łukasz Ruman. Dziesięć minut później Kazmierz Leja doprowadził do wyrównania. Później kolejny raz na listę strzelców wpisał się Łukasz Ruman, a przed przerwą Grodziszczanka ponownie doprowadziła do wyrównania za sprawą Mateusza Majkuta. W 75. minucie Maciej Hajkowicz zdobył zwycięską bramkę i Sawa Sonina po raz drugi w tym sezonie dopisała komplet punktów.

Błażowianka Błażowa pokonała beniaminka z Wólki Podleśnej 3-0. W 19. minucie jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Karnas i wyprowadził gości na prowadzenie. W 29. minucie, po uderzeniu z rzutu wolnego, piłkę wybronił bramkarz gospodarzy, jednak nie miał już szans przy dobitce. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Kruła. Dziesięć minut po zmianie stron wynik spotkania zamknął Paweł Kruła.