2022-08-30 22:15:30

Stal Rzeszów odpada z Pucharu Polski po rzutach karnych!

Świetne widowisko zafundowali dziś piłkarze Stali Rzeszów, którzy mierzyli się z Koroną Kielce. Podopieczni Daniela Myśliwca znakomicie prezentowali się na tle wyżej notowanego rywala i mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wynik spotkania rozstrzygnęły rzuty karne.

Od początku tego meczu mogliśmy oglądać ciekawe widowisko, już w 15. minucie fatalny błąd obrony Stali wykorzystali goście i Yevgeniy Shikavka w sytuacji sam na sam pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Rozpędzona Korona minutę później podwyższyła prowadzenie, golkiper Stali wyszedł na 25. metr, a szybująca nad nim piłka wpadła do pustej bramki. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Yevgeniy Shikavka .

Podopieczni Daniela Myśliwca ruszyli do odrabiania strat, w 22. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kacper Sadłocha i zagrał do Łukasza Góry, a ten wpakował piłkę do siatki. Na kolejne bramki nie musieliśmy długo czekać. 26. minuta i Bartłomiej Poczobut doprowadza do wyrównania. Środkowy pomocnik Stali przejął piłkę w środku pola, minął rywali i pokonał bramkarza Korony.

Biało-niebiescy długo nie nacieszyli się ze zdobytej bramki. W 32. minucie z prawej strony dograł Jacek Kiełb, piłka odbiła się od obrońcy Stali i wpadła do siatki. Chwilę później z kolejną akcją ruszyli miejscowi. Bartosz Wolski kapitalnie zagrał do Ramila Mustafaeva, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skrzydłowego gospodarzy powalił w polu karnym Marcel Zapytowski i arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Głowacki i doprowadził do wyrównania.

W końcówce pierwszej połowy to Stalowcy dominowali na boisku i prowadzili grę, jednak wynik meczu się nie zmienił. Po zmianie stron napór Stali był coraz większy. W 56. minucie piłkę źle wybił bramkarz Korony, przejął ją Kacper Sadłocha i zagrał do Patryka Małeckiego, który nie wykorzystał jednak znakomitej okazji i fatalnie przestrzelił.

W kolejnych minutach to nadal gospodarze prowadzili grę, w 79. minucie wzdłuż linii zagrał Andreja Prokić, ale do podania nie doszedł żaden piłkarz Stali. W ostatnich minutach do głosu doszli również goście. W 87. minucie groźnie uderzył Jacek Kiełb, ale piłka poleciała obok słupka. Coraz groźniej robiło się pod polem karnym Stali Rzeszów, zamieszanie przy bramce mogło skończyć się golem dla Korony, jednak piłkę wybił jeden z obrońców gospodarzy.

W dogrywce spotkanie nieco się uspokoiło, dobrą okazję miał Dawid Olejarka, ale skutecznie interweniował bramkarz Korony. W 118. minucie tego meczu Stal po raz kolejny stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia. W sytuacji sam na sam do bramki nie trafił jednak Andreja Prokić. Dogrywka również zakończyła się remisem i to spotkanie musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

Piłkarzom Stali Rzeszów na pewno przypomniały się historyczne derby z Resovią o awans do 1 ligi, wtedy również w konkursie jedenastek na bramce rywali stał Marcel Zapytowski. Ostatecznie starcie zakończyło się w serii rzutów karnych, kiedy do bramki nie trafił Krystian Wrona, a potem Marcin Szpakowski pokonał Wiktora Kaczorowskiego.

3-3 Piotr Głowacki (39)

Rzuty karne: 1-0 Piotr Głowacki, 1-1 Dawid Błanik, (1-1 Bartłomiej Poczobut - obroniony), (1-1 Jewgienij Szykawka - nad bramką), 2-1 Łukasz Góra, 2-2 Adam Deja, 3-2 Bartosz Wolski, 3-3 Saša Balić, 4-3 Kacper Piątek, 4-4 Luka Zarandia, 5-4 Dawid Olejarka, 5-5 Miłosz Trojak, 6-5 Andreja Prokić, 6-6 Adrian Danek, (6-6 Krystian Wrona - nad bramką), 6-7 Marcin Szpakowski

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Franciszek Polowiec,. Łukasz Góra,  Krystian Wrona,  Piotr Głowacki -  Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Wiktor Kłos (84,  Igor Ławrynowicz) -  Kacper Sadłocha (71, Kacper Piątek),  Patryk Małecki (71,  Dawid Olejarka),  Ramil Mustafajew (62,  Andreja Prokić).

Korona Kielce:  Marcel Zapytowski -  Grzegorz Szymusik (9,  Adrian Danek),  Mario Zebić (46,  Miłosz Trojak),  Radosław Seweryś,  Saša Balić - Jacek Kiełb,  Ronaldo Deaconu (61,  Luka Zarandia), Oskar Sewerzyński (106, Adam Deja), Dalibor Takáč (46, Marcin Szpakowski),  Dawid Błanik -  Jewgienij Szykawka.

żółte kartki: Góra, Wrona, Polowiec - Zapytowski, Deaconu, Szpakowski, Danek.

Brawo MARCEL ZAPYTOWSKI! Specjalista od eliminowania OMTUR-owców!

Jan Łasica 2022-08-30 22:22:05

Aż się łezka w oku kręci. Pamiętam ostatni mecz pomiędzy Stalą a Koroną, gdy wówczas przed meczem lepiłem figurkę pana trenera Kuźmy, a na boisku brylował mój ulubiony Paweł Kloc.

ZKS 2022-08-30 22:24:14

No trudno, Stal pokazała wielki charakter! Wronczi głowa do góry! ;)

Olaf 2022-08-30 22:25:15

Brawo Marcel Zapytowski Resovia pamięta. Dlaczego korona grała juniorami?

Mirosław Kępa Boguchwała 2022-08-30 22:25:52

nie lubie stali rzeszow wiec wynik fajny

POSTRONNY OBSERWATOR 2022-08-30 22:30:09

Marcel Zapytowski już drugi raz wyeliminował tych spod zapory.

Tomasz Krudysz 2022-08-30 22:31:55

Nie wiem, nie było mnie, ale ponoć do pracy sędziego można było mieć pretensje

bojkot pikników 2022-08-30 22:32:49

pejsovio jutro w pierwszej połowie nas dawna koleżanka wydyma !!!!

JS 2022-08-30 22:33:34

Czyli co? My teraz na lewą stronę drabinki?

Mariusz Mk 2022-08-30 22:35:00

Brawo Stal denerwuje mnie tylko to że zawsze mamy pecha w losowaniu albo ci losujący brudne ręce jeszcze raz brawo graliście dziś przeciwko koronie i sędziemu a prawie się udało byliście zdecydowanie lepsi

MZ 2022-08-30 22:36:15

Marcel Zapytowski!

~anonim 2022-08-30 22:36:47

Brava dla Stali za pomysl na mecz i dobra grę. Tak to rezerwy Korony ( Stali w mniejszym stopniu). Mecz pokazuje ze z klasowymi przeciwnikami brakuje srodkowych obroncow oraz bramkarza ( zarowno Peksa jak i Kaczor robia minimum jeden babol w meczu po ktorym Stal traci bramke, potem trener ich wybiela na konferecjach). Wrona nie powinien wykonywac jedenastki. Umowmy sie: Arka Wisla Termalica Tychy LKS, moze Ruch : forma Stali musi byc wyzsza od tych w drugiej rundzie jesli w gre wchodzi awans. Bez trojkata obronnego to jest nie do zrobienia. Na razie jest jeden obronca z Lecznej, to za malo.

Do anonim 2022-08-30 22:39:28

Jeb.ł cię pies garrbata suko!!

Biało Niebieski Rzeszów 2022-08-30 22:39:41

Brawo Drużyno. Dziekujemy za Walke Do Końca Piękna Gra cóż Niewiele Brakło !!! Sędzia myśle koronce pomógł. WALCZYMY I GRAMY DALEJ STAL RZESZÓW!!!

Adam Mindur 2022-08-30 22:39:45

Ale to był mecz. Sedzia popelnial duzo błędów ale to my bylismy lepszą druzyna. A karne to loteria..

RESOVIA CHMAJA 2022-08-30 22:43:07

Brawo Korona. Rzeszów cieszy się z Waszej wygranej.

Łukasz Leniart 2022-08-30 22:45:21

Dziękujemy za walkę

tęczowy autobus cwks 2022-08-30 22:45:39

pejsy wyją a jutro dostaną na wyjeździe w pałe bez dogrywki jak nic z tym szrotem buha ha chyba że sędzia wam wydrukuje dwie czerwone kartki dla koleżanki!!!

RESOVIAK DNIA 30.08.2022 ROK 2022-08-30 22:52:08

Krystian Wrona Cały Rzeszów twojego karnego kocha

Kenes 2022-08-30 22:55:25

Heja heja sTAL Rzeszów miszczem hokeja!

RESOVIAK DNIA 30.08.2022 ROK 2022-08-30 22:55:26

Co mja widzę stal Rzeszów jest w Ewiner II Liga w tryliardach%!!!!!! A Resovia Apklan Rzeszów to jest naajstarsza Super Duma Miasta Rzeszowa w tryliardach%!!!!!

rejsofia spadkowa 2022-08-30 22:56:54

Jutro to dopiero będzie święto sofia na wyjeździe będzie dostawała biletów to nawet za darmo już nikt nie bierze nawet naklejki na autobusach i wieżowcu nie pomagają! ludzie wolą czwartą lige ping ponga oglądać jak na to rejsowiacki badziewie patrzeć!!!

Nieznajomy 2022-08-30 22:58:26

Dzisiaj koło stoiska z gadżetami gadali ze wolek wyrzucił syna perły z Wiązownicy na bruk bo Perła nie dał sobie w kaszę dmuchać.

Paweł Hassan Dzió-Beck 2022-08-30 23:00:02

Teraz bez zbędnego p*******lenia pytanie stać Was Nas na taką grę i czy warto to wszystko zaprzepaśćić bo nie mamy bramkarza ? Cała ciezka Wasza praca idzie na marne bo nie mamy bramkarza naprawdę skoda tej całej pracy całego sztabu piłkarzy którzy z**********aja bo nie potrafimy ściągnąć dobrego bramkarza

Arek Wosiak 2022-08-30 23:01:25

Jeszcze dwa wzmocnienia napastnik i ten Kozak! Już by grało pasowało wtedy tylko ekstraklasa

Łukasz Budziński 2022-08-30 23:04:25

Mam nadzieje ze ktoś rozliczy tego śmiesznego sędziego który nie potrafi wykonywać swojej roboty .Dramat
Brawo ZKS byliście lepsi przez cały mecz i wam się należy zwycięstwo

Stalowiec 2022-08-30 23:06:38

Sprowadzenie bramkarza i napastnika i Stal jest naprawde silna Cieszy postawa Polowca Bedzie z niego wiele radosci.

Wojtek Busz 2022-08-30 23:11:09

rejsowia to dno

resorak dnia 30.08.22 2022-08-30 23:12:17

jutro sowio wielkie wyjazdowe tęczowe święto dzień sznurowadła będziemy z koleżankami nawzajem wiązać sobie buty to będzie nie zapomniane spotkanie przegubowy kolorowy już podstawiony na zajezdni W22 koło toi toia pod ob s r aną i o si kaną zbroją Czekamy z macą!!!!

RANIŻÓW 1905 2022-08-30 23:15:02

Marcel znowu utarł nosa temu klubikowi z wietnamskiej

cwks kompleksy 2022-08-30 23:33:28

Wyobrażacie sobie jak smutne musi być ludzi dla których jedyny promyk radości to fakt że grał w nim niejaki Zapytowski. Gość którego oni traktują jak bohatera a który olał ich pierwszoligowy status i wybrał grę w trzecioligowych rezerwach klubu będącego synonimem korupcji w futbolu.

Rejsowiackie skowyjce 2022-08-30 23:40:46

Fajnie widać poziom komentarzy po merytorycznie zakompleksionych nieudaczników i bez stadionowych kundli z W22. Rozumiemy wasz Ból dvpy i współczujemy waszej mierności. Jeżeli ta niesprawiedliwa przegrana poprawi wam humor to co przed spadkiem przynajmniej to wam zostało. Stal znaczy więcej.

Stal zdominowała mecz i powinna pokonać Koronę. Szkoda! Liczy się liga a tu już zweryfikowano pozycje wszystkich druzyn.

Tyle wam zostało - poszczekać sobie. Nic więcej.

Obiektywnie 2022-08-30 23:49:08

Nie wiem jak Korona, ale Stal wyszła na to spotkanie drugą jedynastką i gdyby nie fatalny sędzia (pierwsza bramka ze spalonego) oraz babol Kaczorowskiego to Korona nie miałaby nic do powiedzenia w tym meczu. Zdecydowanie awans należał się Stali, ale niestety zabrakło szczęścia. Kto był na meczu ten wie o czym piszę.

do PEJSÓW 2022-08-31 00:04:58

Bijecie brawa zapejsovskemu, ale dlaczego? Przecież on nie obronił żadnego karnego barany jedne. Bu ha ha Ha

Wielka Waleczna Stal!!! 2022-08-31 01:11:56

cepy pasiaste z sofi w d u p e j e b a n e co tydzień na wyjeździe japy wasza papierowa drużynka w połowie nie gra tak jak Stal Rzeszowska kopiecie się po czołach bez jakiegokolwiek zgrania już od wielu lat a od trzech sezonów to intensywnie dno dna i dwa metry mułu o czym tu stękacie i bełtacie że Stal po ładnej zaciętej walce uległa wyżej notowanemu ekstraklasowiczowi śmiech pejsy! korona przez większość regulaminowego czasu gry prawie nie istniała faule,błędy itp. Stal ich robiła i gdyby nie błędy sędziego i w pewnych momentach brak skuteczniejszego j ebnięcia chłopaków do bramy to wynik byłby zupełnie inny i każdy kto był na meczu o tym wie.Stal pokazała ładną Zgraną i Zaciętą Gre w piłke miód dla oka a wasza reska dalej dostaje baty cztery punkty i jutro p*****a i do autobusu jak zbite psy po cichu
a tu perspektyw brak, pieniedzy i trenera też!

~anonim 2022-08-31 03:50:37

D. Dral,mam do ciebie prośbę. Nie pokazuj już więcej swojej paskudnej mordy wieśniaku. I to głupkowate zdjęcie. Buahahahahaha!!!!!

Kera 2022-08-31 04:47:45

Szczerze mówiąc naprawdę na Stali można oglądać super mecze beż napinki zobaczcie ilość bramek

Bentkowski 2022-08-31 05:42:24

O proszę jak się klejmany tu dowartościowuja. Dla was nie ma już ratunku, lecicie. A takich meczy to nigdy nie będziecie mogli oglądać, bo od kiedy pamiętam to zawsze lage w przód graliście. Nigdy u was nie było i nie będzie piłki na takim poziomie, skaza syjonistyczna.

Chóligan 2022-08-31 06:44:04

Rezerwowy skład Korony Kielce to jakaś totalna masakra. Nie wiem jak można chwalić Stal po meczu w którym traci 3 bramki w 30minut z takimi ogórkami jak Ci kopacze co byli na boisku.

~anonim 2022-08-31 07:14:44

Twój analfabetyzm, wypociny i bełt to jakieś totalne dno !!!

Rejsowiackie Skowyjce 2022-08-31 07:16:06

Nie dziwie się, że tylu to resoraków pod postami o Stali Rzeszów. O czym maja czytać o tych nieudacznikach co ledwo remisują albo przegrywają ? Mam wrażenie że tak strasznie musi to boleć jak grasz jak bezpański kundel na stadionie największego wroga, siedzisz pod jupiterem i podziwiasz piękna i podgrzewaną murawę na miarę ekstraklasy a jedyne co masz w pamięci to Minister Gliński obiecujący ci 60 milionów na PCLA. I boli i dusi i tłamsi bo nawet przez gardło Ci nie przejdzie, że gracie tu mecze 'domowe' lub u 'siebie'. Rzeszów by Wam współczół pewnie gdyby nie fakt, że każdy wie jakimi jesteście mendami, płaczkami roszczeniowymi i jakimi oszustami bez honoru i krzty pokory. Nikt was nie lubi, każdy z wami gardzi. Nie macie zgód, poparcia niczego. W świecie piłki jesteście nikim!! Na naszym stadionie jesteście tylko gośćmi i nie zapominajcie o tym przybłędy i cyganerio obwoźna.

Znów słychać wycie. Ból chemoroidów i 4 liter musi być niewyobrażalnie mocny. Istny armagedon. Dla Skowyjców z w22 polecamy na ból d****y: https://liki24.pl/p/procto-hemolan-protect-czopki-10-szt-2-x-5/

Profesur Statystyk 2022-08-31 07:28:44

Garść statystyk na korzyść gospodarzy:
Posiadanie piłki Stal 64% - Korona 36%, Ataki Stal 117 - Korona 61, Niebezpieczne Ataki 80 - Korona 44,

Kto oglądał mecz widział przewagę i gre Stali przewyższająca Koronę o głowę. Wspaniała gra, walka do końca i niesamowity pech. Kolejne karne, trzeba było jednak je poćwiczyć panie Myśliwiec.

Tak czy siak piękne widowisko i mocny pokaz Stali jak powinno sie grać w piłkę. Na puchar jeszcze przyjdzie czas.. teraz najważniejsza jest liga;)

Autor 2022-08-31 07:29:12

Dziś sofiaków za piecze kolejny raz bo ich nie najstarsza kurlowa pejsovia dostanie od głeboko rezerwowego składu po dwóch czerwonych kartkach w pałke! frekwencja gapiów też dopisze 500 ze spacerowiczami

Prawdziwy Resoviak 1910 2022-08-31 07:46:17

O co chodzi z tymi komentarzami, że sąsiadka spod tamy? Czy my nie gramy pod tamą, czy tylko tak pod komentarze udajemy?

tomasz drupka 2022-08-31 08:46:25

To, że Stali nie ma w następnej rundzie zawdzięczamy bramkarzowi. Sędzia nie musi gwizdnąć ale torman powinien wybronić przynajmniej jedną z dwóch bramek bo jedną dał w prezencie.

abraxas 2022-08-31 08:48:46

Korona to żaden potentat no i znowu 3 bramki u siebie stracone , nie napawa to optymizmem.

Lukasz Wnuk 2022-08-31 09:19:08

Brawo Panowie!
Przegrana w karnych z korupterem kielce to nie przegrana!

Bartosz Siuba 2022-08-31 09:20:37

Bardzo dużo daliście z siebie. Moim zdaniem mecz wygrany, Dziękujemy i brawo. Głowy do góry, taki mecz to teraz tylko wygrywać w lidze

STAL ZNACZY WIĘCEJ 2022-08-31 09:31:55

Serce się raduje gdy moje oczy widza jak te zakompleksione nieudaczniki, bez chaRRakterne i bez stadionowe kundle z Wybrańskiego, skowyją pod postami dotyczącymi Stali Rzeszów.
To musi być przerażająco wielki i uciążliwy ból dvpy skoro jedyne światełko nadziei, radości i satysfakcji to drobne potkniecie ekipy z Hetmańskiej.
Rozumiemy wasze kompleksy, nie ma co się dziwić, nie istniejecie już w polskiej piłce. Bez stadionu, bez kibiców bez trenera i drużyny. Mały osiedlowy klubik na poziomie okręgówki z małymi ratlerkami zamiast kibiców co szczekają i ujadają bezpiecznie za bariera monitora a jak się mocniej tupnie nogą to uciekają nawet spod własnego stadioniku.
Jeżeli faktycznie ta niesprawiedliwa przegrana przy pomocy stronniczego sędziego poprawi wam humor to ok, bo Co więcej przed spadkiem wam zostało. Stal znaczy więcej.
Stal zdominowała mecz i powinna pokonać Koronę. Sędziowie ewidentnie przepchali Koronke dalej, próbowali przez cały mecz, ale nie wyszło. Udało się już to w Karnych samej koronce. Jak pamiętamy z baraży karne to loteria. Szkoda! Ale dla nas liczy się liga a tu już zweryfikowano pozycje wszystkich drużyn.
Tyle wam zostało - poszczekać sobie. Nic więcej. rejsowia mojrzeszów 18 na 18. Ostatni Gasi światło w tej lidze.

Kalmarini 2022-08-31 09:41:40

Nie wiem jak Korona, ale Stal wyszła na to spotkanie drugą jedenastką i gdyby nie fatalny sędzia (pierwsza bramka ze spalonego) oraz babol Kaczorowskiego to Korona nie miałaby nic do powiedzenia w tym meczu. Zdecydowanie awans należał się Stali, ale niestety zabrakło szczęścia. Kto był na meczu ten wie o czym piszę.

Klasyk 2022-08-31 10:06:44

Bez stadionowe kundle z w22 wyją a karawana Stali Rzeszów do baraży o ekstraklasę jedzie dalej! Brawo drużyna to jest prawdziwy Charakter o STALOWSKIE DNA!

powiem tak... 2022-08-31 11:00:40

Zapyejsowski Cooooo T y k Urwo!!!!

Do Stal znaczy więcej. 2022-08-31 11:48:43

Bardzo dobrze napisane. Nic dodać, nic ująć. Tylko tym cioto internet pozostał. Ps. Zawsze byli niszowym klubikiem.

Darek P 2022-08-31 11:49:43

Ja przepraszam ale ja za Stała ale dudni mi w głowie Resovia Resovia , 5 lat płakałem i siadałem na kibel bez ściągania spodni cmolas pejso rejsów yyyy mam fiuta w brejnie pięknie gramy przegrywamy ale rejsów cmolas yyyy zasłałem łóżko. Bławo.

Heniu 2022-08-31 14:07:14

Popatrzcie kibicie Akplanu z osidla Kmity ilu Stal Rzeszów ma obserwatorów widać to po komentarzach , jak gra Akplan to pięć postów i wszystko jasne a tu, końca nie widać , nawet wy z kmity udzielacie się u gul wam chodzi bo widzieliście ten futbol!

Stal_1938 2022-08-31 18:14:21

Brawo Stal Rzeszów! Mecz był wasz , kontrolowaliscie całe spotkanie. Marsz po 1-szą ligę STAL RZESZÓW!