2022-08-31 01:08:30

Klasa O Rzeszów: Kolejne zwycięstwa czołówki i niespodziewana porażka Włókniarza Rakszawa [Podsumowanie 3. kolejki]

Za nami 3. kolejka rzeszowskiej okręgówki, Strug Tyczyn i Orzeł Wólka Niedźwiedzka kolejny raz dopisali komplet punktów, a niespodziewanie przegrał Włókniarz Rakszawa. Bez punktów wciąż pozostaje Plantator Nienadówka.

Włókniarz Rakszawa zanotował pierwszą porażkę w tym sezonie i stracił fotel lidera. Drużyna z Rakszawy przegrała na wyjeździe ze Strumykiem Malawa 1-2. Miejscowi objęli prowadzenie już w 16. minucie a na listę strzelców wpisał się Paweł Odrzywolski, który uderzył z okolicy 16. metra. Po zmianie stron drugą bramkę dla Strumyka zdobył kapitan Damian Bieda i miejscowi prowadzili już 2-0. Honorową bramkę dla Włókniarza zdobył Adrian Szyszka w 78. minucie.

Znakomicie spisujący się Strug Tyczyn zanotował kolejne zwycięstwo w tym sezonie i z kompletem punktów wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Tym razem gospodarze pokonali Sawę Sonina 2-0. Pierwsza bramka padła w 26. minucie, a jej autorem był Mateusz Wojtanowski, prowadzenie podwyższył dwadzieścia minut później Sebastian Korbecki.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie, pokonując u siebie Plantator Nienadówka 4-2. Już w 11. minucie Kazimierz Leja mocno uderzył pod poprzeczkę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Rozpędzona Grodziszczanka podwyższył wynik w 28. minucie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Majkut. Po zmianie stron ten sam zawodnik dołożył jeszcze jedno trafienie. Goście przebudzili się dopiero w drugiej połowie i w 67. minucie Sebastian Nędza zdobył bramkę kontaktową. Pięć minut później Dominik Gdański pogrzebał nadzieję Plantatora na korzystny wynik i znakomitym uderzeniem z 16. metrów umieścił piłkę w siatce. W końcówce jeszcze raz na listę strzelców wpisał się Sebastian Nędza i dołożył drugą bramkę dla gości.

KS Zaczernie zanotował pokaźne zwycięstwo i pokonał KS Przybyszówka aż 7-0. Bramki dla miejscowych strzelili trzej zawodnicy. Hat-tricka zanotował Arkadiusz Guzior, a po dwie bramki dołożyli Kacper Rączka i Rafał Korbecki.

Jedność Niechobrz pokonała Iskrę Zgłobień 2-1. Goście od 30. minuty grali w osłabieniu, co jednak nie przeszkodziło im w dopisaniu trzech punktów. W 13. minucie przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Dariusz Szeliga, uderzając po ziemi w prawy róg bramki. Iskra doprowadziła do wyrównania w 25. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Piotr Krawczyk. W 72. minucie piłkę do bramki dobił Mateusz Dec i zapewnił Jedości Niechobrz zwycięstwo.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka dopisał kolejne trzy punkty i plasuje się na pozycji wicelidera. Tym razem pokonał Wolę Dalszą 3-2. Początek spotkania należał jednak do gości. Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego w 17. minucie do siatki rywali trafił Paweł Surmacz. Przed zmianą stron drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Dominik Bałut i Orzeł musiał kontynuować ten mecz w dziesiątkę. Do wyrównania doprowadził w 60. minucie Arkadiusz Bałut, a siedem minut później Przemysła Tomaka wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W 77. minucie rzut karny wykorzystał Sebastian Kłeczek i było już 3-1. W doliczonym czasie gry do własnej bramki trafił Szymon Wośko.

Sokół Sokołów Małopolski jedną bramką pokonał Leśną Wólkę Podleśną. W 72. minucie faulowany w polu karnym był Daniel Ziobro, a jedenastkę wykorzystał Patryk Sobuś. Warto odnotować fakt, że goście otrzymali dwie czerwone kartki i kończyli ten mecz w dziewiątkę.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie rezerw Resovii z Błażowianką Błażowa.