2022-08-13 19:06:56

JKS Jarosław wygrał trudne spotkanie inauguracyjne z Polonią Przemyśl

To nie była spektakularna wygrana. Zwycięski wynik dla JKS-u Jarosław został ustanowiony przez bramkę samobójczą Polonii Przemyśl, dającą pierwsze trzy punkty w tym sezonie dla czarno-niebieskich.

JKS Jarosław rozpoczął sezon 2022/2023 od hitowego meczu derbowego z Polonią Przemyśl. Oba zespoły za wszelką cenę chciały osiągnąć zwycięstwo w spotkaniu inauguracyjnym. Do kuriozalnej sytuacji doszło już w 6.minucie starcia, kiedy zawodnik Polonii popełnił błąd i trafił między własne słupki odnotowując bramkę samobójczą. Nerwowość dała się we znaki, bowiem z gry został wykluczony zawodnik z Przemyśla otrzymując czerwoną kartkę. Drugą połowę goście musieli rozgrywać w dziesiątkę.

Szybko siły się wyrównały, ponieważ w 59.minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwony kartonik zobaczył Kamil Bała z drużyny gospodarzy. Ten obrót spraw przełożył się na brak dynamiki w spotkaniu, a tym samym brak celnych strzałów na bramkę. Kibice domagali się sportowych emocji, a tych niestety nie było zbyt wiele. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 i cenne trzy punkty wylądowały na koncie czarno-niebieskich.

1-0 bramka samobójcza (6)

JKS: Guridow, Drozd, Chrupcała, Pawlak, Ptasznik, Sobolewski, Dusiło, Baran, Szakiel, Pindak, Bała

Polonia: Kuźma, Solarz, Kuźniar, Błahuciak, Janas, Bouteraa, Kazek, Jasiński, Sychevskyi, Da Costa Abreu.