2022-08-13 13:28:47

Izolator Boguchwała pokonał u siebie Stal II Rzeszów w meczu inauguracyjnym

Mimo słabszego początku, Izolator Boguchwała zdołał nadrobić dwubramkową stratę i wygrał spotkanie z rezerwami Stali Rzeszów 4-2, notującym tym samym pierwsze trzy punkty na swoim koncie w tym sezonie.

Punktualnie o 11 w sobotę na murawę IzoAreny w Boguchwale wybiegli zawodnicy tamtejszego Izolatora oraz rezerw Stali Rzeszów, którzy zainaugurowali nowy sezon w IV lidze podkarpackiej. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy rezerw rzeszowskiej Stali. W 6.minucie otrzymali szansę na premierowego gola z rzutu karnego. Po obronieniu strzału przez bramkarza Izolatora, czujny był Victor Guedes, który dobił i skierował piłkę do siatki. Goście nabrali wiatru w żagle i już cztery minuty później futbolówka zatańczyła ponownie między słupkami. Gola na 0-2 ustrzelił Miłosz Kaczor.

Dobra passa Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów zaczęła kończyć się przed zejściem na przerwę. Premierowy strzał dla Izolatora Boguchwała oddał w 40 minucie Lucjan Frydrych, dając tym samym nadzieję na odmianę losów w tym meczu. Zastrzyk motywacji dał się we znaki dla ekipy z Boguchwały i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy doszło do wyrównania 2-2. Autorem tego trafienia był Przemysław Nalepka

Druga połowa stała pod znakiem dominacji Izolatora, który narzucił swoje tempo. W 52 minucie doszło do zamieszania w polu karnym Stali, a wykorzystał je znakomicie Tomasz Nalepka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Swoją lepszą dyspozycję potwierdzili gospodarze dodając jeszcze jednego gola w doliczonym czasie gry. Z główki dobrze przymierzył tym razem Mateusz Kasprzyk.

0-1 Victor Guedes (6)

0-2 Miłosz Kaczor (10)

1-2 Lucjan Frydrych (40)

2-2 Przemysław Nalepka (43)

3-2 Tomasz Nalepka (52)

4-2 Mateusz Kasprzyk (90+)

Izolator Boguchwała: Dybski, Kasprzyk, Bogacz, Worosz, T.Nalepka, Urbaniak, K.Wilk, P.Nalepka, Kowal, J.Wilk, Frydrych.

Stal II Rzeszów: Wierzchowski, Campello, Evertz, Gielar, Hałucha, Kaczor, Lorek, Mazur, Opalski, Paśko, Ponce Garcia.