2022-07-24 17:53:00

Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań

Cenny punkt Siarki Tarnobrzeg na trudnym terenie. Podopieczni Sławomira Majaka zremisowali na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań.

Początek spotkania był dość spokojny, jednak z czasem to rezerwy Lecha Poznań zaczęły coraz śmielej poczynać sobie na murawie. Miejscowi zaczęli stwarzać sobie coraz więcej okazji bramkowych i w 20. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Jakub Zagórski, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i zaskoczył Piotra Pietrygę.

To widocznie podrażniło Siarkę Tarnobrzeg, która ruszyła do odrabiania strat. Okazję w 21. minucie miał m.in. Oleksandr Yatsenko, ale uderzył niecelnie. Podopieczni Sławomira Majaka nie odpuszczali i kilka minut później doprowadzili do wyrównania. Świetnie w polu karnym zachował się Pavlo Chmelenko, który strzałem głową pokonał Krzysztofa Bąkowskiego.

W kolejnych minutach na murawie przeważał "Kolejorz", ale niewiele z tego wynikało. Lech częściej był przy piłce i stworzył sobie więcej okazji, ale nie udało mu się znaleźć sposobu na Pietrygę. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i nadal to podopieczni Artura Węski częściej atakowali, ale Siarka dobrze się broniła.

Tarnobrzeżanie dobrze prezentowali się na murawie i skutecznie odpierali ataki rywala. Lech jednak nie odpuszczał i niemal do końca starał się odzyskać prowadzenie. Siarka jednak dobrze prezentowała się w defensywie i nadal było 1-1. Ostatecznie więcej goli już nie padło i goście na Podkarpacie wrócą z cennym punktem, ugranym na ciężkim terenie.

1-0 Jakub Zagórski (20)
1-1 Pavlo Chmelenko (28)

Lech II Poznań: Bąkowski – Zagórski, Olejnik, Laskowski, Palacz, Kozubal (89. Żołądź), Sousa (82. Cywka), Marchwiński, Tsitaishwili (82. Spławski), Szymczak, Wilak (75. Pacławski)

Siarka Tarnobrzeg: Pietryga – Yatsenko (61. Bałdyga), Zawiślak (85. Mróz), Sulkowski, Kaliniec, Beniarz (61. Hrnciar), Józefiak, Stańczyk (78. Cichocki), Stefanik, Chmelenko, Adamek (78. Lewicki)

Żółte kartki: Palacz, Olejnik - Chmelenko, Stefanik

Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin)