2022-06-25 17:05:22

Pewne zwycięstwo 4-0 Wieczystej Kraków z Bruk-Bet Termalicą II Nieciecza

Dobrą formę i głód zwycięstwa pokazała dziś Wieczysta Kraków, która pokonała 4-0 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza w pierwszym meczu barażowym o 3 ligę.

Równo o godzinie 15 rozpoczął się pierwszy z dwóch meczów barażowych o wejście do 3 ligi. Wieczysta Kraków podejmowała u siebie Bruk-Bet Termalice II Nieciecza. Od początku w tych starciach faworytami byli podopieczni Franciszka Smudy, który wystawił na to spotkanie najbardziej optymalny skład.

Sławomir Peszko i spółka już w pierwszej połowie pokazywali swoją dobrą dyspozycję i walczyli o jak najlepszy wynik w tym spotkaniu, tak aby do kolejnego móc podejść z dużym spokojem. Mimo sporego pressingu Wieczystej, swoją dobrą sytuację w polu karnym początkowo mieli zawodnicy rezerw Termalici, jednak defensywa gospodarzy trzymała rękę na pulsie.

Na pierwszą bramkę zgromadzeni w Krakowie kibice musieli zaczekać do 26 minuty starcia. Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne wykonał Peszko, po czym do piłki dopadł Maciej Jankowski i celnie przymierzył z główki w światło bramki.

Ten sam zawodnik zaliczył dublet niemal dziewięć minut później. Po świetnym dośrodkowaniu Maksymiliana Hebla, piłka dotarła do Jankowskiego byłego zawodnika Wisły, który wpakował ją między słupki i dał dwubramkowe prowadzenie ekipie z Krakowa.

Podwyższenie wyniku i trzecia bramka padła około dziesięć minut po wznowieniu gry. Wieczysta wykonywała rzut wolny, a ponownie po dośrodkowaniu futbolówkę do siatki głową skierował Jankowski i zaliczył tym samym hat-tricka w tym spotkaniu. Drużyna z Niecieczy próbowała kreować swoje sytuacje, jednak obrona gospodarzy czuwała i nie pozwalała zbliżać się w swoje pole karne.

Wszyscy, którzy oglądali mecz mogli poczuć zjawisko deja-vu, bowiem czwarta bramka padła w niemal identyczny sposób jak pierwsza i trzecia. Wykonywał ją po raz kolejny ten sam zawodnik: dośrodkowanie w pole karne i strzał z główki. Niesamowite poczynania Jankowskiego pozwoliły Wieczystej Kraków zrobiłć solidny krok w stronę 3.ligi.

Wieczysta Kraków- Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 4-0

1-0 Maciej Jankowski (26)

2-0 Maciej Jankowski (35)

3-0 Maciej Jankowski (56)

4-0 Maciej Jankowski (77)

Wieczysta: Krawczyk, Kołodziej, Peszko, Gamrot, Frańczak, Jampich, Jankowski, Hebel, Misak, Moulin, Kumah.

Bruk-Bet Termalica II: Jańczy, Chłoń, Jovanovic, Pek, Wrzosek, Mateuszewski, Wacławek, Lusiusz, Krasiński, Banasik, Dudek.