2022-06-01 19:12:00

Stal Stalowa Wola w finale Pucharu Polski! Trzecioligowiec pokonał JKS Jarosław

Piłkarze Stali Stalowa Wola zameldowali się w finale Pucharu Polski. Podopieczni Łukasza Surmy w środę skromnie pokonali na wyjeździe czwartoligowy JKS Jarosław.

Od początku mecz był bardzo zacięty, a czwartoligowy JKS Jarosław postawił trudne warunki wyżej notowanej Stali Stalowa Wola. Gospodarze bardzo dobrze prezentowali się na murawie i stworzyli sobie kilka niezłych okazji, jednak żadna nie znalazła dtrogi do siatki. "Stalówka" także miała swoje sytuacje, ale ostatecznie do przerwy było 0-0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy dość zacięte starcie. Z czasem jednak do głosu doszła Stal, która częściej była przy piłce. Trzecioligowiec nie odpuszczał i w 64. minucie dopiął swego, a piłkę w siatce umieścił Sławomir Duda. JKS w kolejnych minutach próbował nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, ale ten dobrze się bronił.

Jarosławianie nie dawali za wygraną i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. Przyjezdni jednak skutecznie odpierali ataki rywala, a i też mieli okazje do podwyższenia prowadzenie. Ostatecznie jednak więcej goli nie padło i do finału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej awansowała "Stalówka". Rywalem "zielono-czarnych" będą czartoligowe Karpaty Krosno.

JKS Jarosław - Stal Stalowa Wola 0-1 (0-0)

0-1 Sławomir Duda (64)