2022-05-30 11:10:14

Klasa O Jarosław: Promyk Urzejowice nie dał szans rywalom! [Podsumowanie 30. kolejki]

Kolejny weekend stał pod znakiem klasy okręgowej. Jarosławska okręgówka rozegrała swoją 30. kolejkę. Sporo goli, bo aż osiem padło w starciu Startu Pruchnik z Sanem Gorzyce. Rozstrzelał się też Promyk Urzejowice, który wpakował rywalom pięć bramek. Sprawdźcie podsumowanie tych i pozostałych spotkań.

Bez większej niespodzianki, Płomień Morawsko wygrał 1-0 z niżej notowanym w tabeli GKS-em Orły. Mecz nie należał do emocjonujących, bowiem pierwszy i jedyny gol padł już w 4. minucie spotkania po celnym strzale Jakuba Skrzypka. Potem kibice nie ujrzeli już futbolówki w bramce.

Lider spisał się na własnym terenie i bezpiecznie zwyciężył 2-0 z Sanoczanką Święte, która ostatnio nie radzi sobie najlepiej w rozgrywkach i zajmuje przedostatnie miejsce w jarosławskiej klasie okręgowej. Bramki dla gospodarzy ustrzelili Paweł Modny w pierwszej połowie oraz w drugiej- Jacek Broda.

Podział punktów w Gniewczynie. Huragan zremisował 2-2 z MKS-em Radymno. Do przerwy to gospodarze prowadzili, mając dwie bramki zapasu. Druga z nich padła po strzale samobójczym rywali. Radymno wzięło się jednak do pracy i w 52. minucie odnotowało gola po celnym trafieniu Adriana Buczkowskiego. Gola wyrównującego wpakował Paweł Karakuszka, który popisał się strzałem z trzydziestego metra.

Solidna wygrana Promyka Urzejowice, który znokautował Start Lisie Jamy wynikiem 5-0. Na szczególne uznanie zasługuje Dawid Dziedzic, który czuł się na boisku jak “ryba w wodzie” i odnotował hat-tricka w tym spotkaniu. Swoje bramki dołożyli jeszcze Dawid Bochnak i Paweł Drabik. Takie poczynania zapewniły ekipie gospodarzy prawo startu w kolejnym sezonie jarosławskiej okręgówki na cztery kolejki przed zakończeniem.

Granica Stubno zwyciężyła 2-0 z ostatnim Czuwajem Przemyśl. Gole padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Filip Czop oraz Konrad Ochenduszkiewicz. Dwie bramki strzelił także KS Szówsko, z tą różnicą, że ich rywale- Czarni Pawłosiów również odnotowali taką samą ilość trafień, a mecz zakończył się remisem. Rozpoczął wszystko w 4. minucie zawodnik gości, Radosław Wańkowicz. Potem odpowiedzieli gospodarze za sprawą Adriana Brodowicza. Prowadzenie dla Pawłosiowa dał gol Piotra Czyża i przez dłuższy czas wydawało się, że to oni wygrają w tym starciu. Szówsko nie doprowadziło jednak do takiej sytuacji i pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry, drogę do bramki odnalazł Jakub Bajorski.

Orzeł Torki pokonał 1-0 Łęk Ostrów, a autorem trafienia był Wiktor Wiątek. Więcej emocji z pewnością towarzyszyło piłkarzom Startu Pruchnik, którzy wygrali 6-2 z Sanem Gorzyce. U gospodarzy między słupki trafili Kacper Stanik, dwukrotnie Waldemar Znamieńczyków, Kacper Rabczak, Kamil Mikłasz i Norbert Czarniecki. Dla gości gola odnotował Rafał Jagodziński, a drugie trafienie otrzymali w prezencie od rywali w postaci bramki samobójczej.

W Piwodzie zawodnicy musieli obejść się ze smakiem. Pogoń-Sokół Lubaczów pokazała wyższość i wygrała, a wynik meczu to 1-3. Chociaż to gospodarze pierwsi trafili do bramki za sprawą Damiana Wysockiego, potem swoje trafienia dołożyli piłkarze z Lubaczowa i to oni wrócili ze zwycięstwem. Autorami ich celnych strzałów byli: Radosław Hojdak, Jarosław Roman i Michał Krzemiński.