2022-05-26 20:31:00

Korona Kielce nie dała szans Odrze Opole! Czy Leszek Ojrzyński w niedzielę awansuje do PKO Ekstraklasy?

Korona Kielce nie miała większych problemów z ograniem niżej notowanego rywala. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pewnie pokonali Odrę Opole i w niedzielę zagrają o awans do PKO Ekstraklasy.

Mecz mógł lepiej się zacząć się dla Odry Opole, która szansę na objęcie prowadzenia miała już w 3. minucie. Wrzucał Antoni Klimek, ale okazji nie potrafili wykorzystać zarówno Dawid Czapliński oraz Tomas Mikinic. To się zemściło, bowiem po chwili to Korona Kielce strzeliła gola na 1-0, a jego autorem był Jacek Podgórski.

Opolanie w kolejnych minutach starali się doprowadzić do remisu, ale miejscowi szybko opanowali sytuację. Korona kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, choć Odra miałą swoje okazje. Goście jednak popełniali błędy, a efektem jednego z nich był rzut karny dla Korony, podwyktowany za zagranie piłki ręką przez Jakuba Szreka. Do futbolówki podszedł Adam Frączczak, który po chwili pokonał Błażeja Sapielaka.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie zatrzymywali się i w 39. minucie było już 3-0. Świetnie w polu karnym zachował się Adrian Danek, który najpierw ograł Antoniego Klimka, a następnie umieścił piłkę w siatce. Odra w końcówce próbowała jeszcze zmniejszych straty, ale Korona mądrze się broniła i na przerwę schodziła w lepszych humorach.

Zespół z Opola w drugiej odsłonie próbował nawiązać walkę z Koroną. Miejscowi dobrze jednak grali w obronie, a w kolejnych minutach kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano i mecz zakończył się zwycięstwem 3-0 ekipy z Kielc, która w niedzielę zagra ze zwycięzcą starcia Arki Gdynia z Chrobrym Głogów.

Korona Kielce - Odra Opole 3-0 (3-0)

1-0 Jacek Podgórski (5)
2-0 Adam Frączczak (31-rzut karny)
3-0 Jacek Podgórski (39)

Korona Kielce: Forenc – Danek (46. Szymusik), Petrow (62. Zebić), Malarczyk, Corral – Takac (72. Gąsior), Szpakowski – Błanik (58. Łukowski), Kiełb (59. Szykawka), Podgórski – Frączczak

Odra Opole: Sapielak – Szrek (82. Tkocz), Żemło, Kostrzycki, Kędziora (61. Hrebeń) – Trojak, Niziołek – Mikinic (61. Janus), Nowak, Klimek – Czapliński

Żółte kartki: Danek, Gąsior, Podgórski - Trojak

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)