2022-05-26 23:55:00

Chrobry Głogów o krok od PKO Ekstraklasy! Arka Gdynia w pokonanym polu

Trwa piękny sen Chrobrego Głogów. Podopieczni Ivana Djurdevicia w czwartek pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia i zakwalifikowali się do fanału baraży o awans do PKO Ekstraklasy, w którym w niedzielę zagrają z Koroną Kielce.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była Arka Gdynia, która do samego końca biła się o bezpośrednią promocję z Widzewem Łódź. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 10 minucie. Marcel Ziemann faulował Mateusza Kuzimskiego i arbiter odgwizdał przewinienie. Z rzutu wolnego uderzył Christian Aleman, ale Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć.

Chrobry Głogów z czasem coraz śmielej sobie poczynał sobie na murawie, choć to Arka nadal była groźniejsza. Przyjezdni robili jednak swoje i w 27. minucie mogli objąć prowadzenie. Uderzał Ziemann, ale chybił. Po chwili natomiast poprawił Jaka Kolec, ale ponownie bez powadzenia i w dalszym ciągu było 0-0.

Podopieczni Ivana Djurdevicia nie poddawali się i w 41. minucie dopięli swego. Fatalnie zachowali się w defensywie Martin Dobrotka oraz Gordan Bunoza, co postanowił wykorzystać Dominik Piła, który minął obrońców i następnie umieścił piłkę w siatce. Podrażniona Arka próbowała jeszcze w końcówce pierwszej połowy wyrównać, ale Chrobry mądrze się bronił i w lepszych nastrojach schodził na przerwę.

"Arkowcy" nie odpuszczali i w drugiej połowie za wszelką cenę chcieli zdobyć gola na 1-1. Gdynianie mieli tego dnia sporo problemów w ofensywie. Chrobry natomiast był konkretniejszy i w 71. minucie podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lebedyński, który wykorzystał dogranie Dominika Piły.

Głogowianie w kolejnych minutach kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie dając dojść do głosu Arce. Zespół z Gdyni próbował jeszcze nawiązać walkę z Chrobrym. Goście dowieźli jednak prowadzenie do końca i tym samym w niedzelę zagrają w finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy, a ich rywalem będzie Korona Kielce.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0-2 (0-1)

0-1 Dominik Piła (41)
0-2 Mikołaj Lebedyński (71)

Arka Gdynia: Krzepisz – Marcjanik, Bunoza, Dobrotka, Milewski (72. Bednarski), Deja (79. Hiszpański), Żebrowski, Kobacki (79. Stępień), Adamczyk, Aleman, Kuzimski (83. Da Silva)

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Bougaidis, Michalec, Ziemann, Kolenc, Mandrysz, Bochnak (83. Tupaj), Rzuchowski (88. Machaj), Piła (88. Dziąbek), Lebedyński (77. van der Heijden)

Żółte kartki: Deja, Dobrotka - Ziemann, Rzuchowski, Bochnak

Czerwona kartka: Martin Dobrotka (89-druga żółta)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)