2022-05-17 19:07:49

Puchar Polski Okręgu Jarosław dla tamtejszego JKS-u, który pokonał Wólczankę Wólka Pełkińska

To był niesamowicie zacięty bój! JKS Jarosław zwyciężył nad Wólczanką Wólka Pełkińska 3-2 i może cieszyć się z wygranej finału Pucharu Polski Okręgu Jarosław. Obie drużyny szły “łeb w łeb”, jednak strzał Karola Ptasznika z jarosławskiej ekipy wyłonił wygranego w tym starciu.

W finale Pucharu Polski Okręgu Jarosław spotkały się jedna z czołowych drużyn 4. ligi podkarpackiej JKS Jarosław oraz aktualni spadkowicze 3.ligi gr.IV Wólczanka Wólka Pełkińska. Pierwsza połowa to istna wymiana ciosów. Zarówno czarno-niebiescy celnie wykorzystywali swoje szanse bramkowe, tak i Wólczanka również podejmowała wyrównaną walkę. Jako pierwsi to właśnie zawodnicy gości wpakowali piłkę między słupki. Wynik otworzył już w 8.minucie Kacper Durda, który dobrze przyjął futbolówkę z dośrodkowania i umieścił ją w rogu bramki.

Jarosławianie nie chcieli tak zostawić tego rezultatu i postanowili dążyć do wyrównania. Ich plan zrealizował się w 26. minucie. Nadbiegający Paweł Bartnik niesamowitym uderzeniem ustrzelił gola na remis 1-1. Gra rozpoczęła się jakby od początku. Niespełna dziesięć minut później swój cios rywalom zadała Wólczanka i ponownie wyszła na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym i błędy w defensywie gospodarzy wykorzystał ponownie strzelec pierwszej bramki-Kacper Durda.

Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy ekipa z 4.ligi podkarpackiej nadrobiła stratę. Po raz drugi gol padł łupem Bartnika za sprawą dobrze wykonanego rzutu rożnego, który zakończył się celnym strzałem. Drużyny na przerwę zeszły z wynikiem 2-2. Taki rezultat utrzymał się przez całą drugą połowę spotkania. Mimo, że oba zespoły miały swoje dogodne sytuacje, zawiodła ich skuteczność. Niespodziankę i ostateczne zwycięstwo zespołu z Bandurskiego odnotowano dzięki bramce Karola Ptasznika w doliczonym czasie gry. Puchar Polski Okręgu Jarosław powędrował tym samym w ręce JKS-u Jarosław.

JKS Jarosław - Wólczanka Wólka Pełkińska 3-2

0-1 Kacper Durda (8)

1-1 Paweł Bartnik (26)

1-2 Kacper Durda (36)

2-2 Paweł Bartnik (44)

3-2 Karol Ptasznik (90+)

JKS Jarosław: Kołotyło, Bartnik, Markiewicz, Szakiel, Ptasznik, Kopcio, Raba, Sobolewski, Bała, Hass, Pawlak.
Wólczanka: Wierzchowski, Pawłowski, Petryk, Czarnicki, Kędzior, Podstolak, Soboń, Kyciński, Twardowski, Durda, Pietluch.