2022-04-26 19:58:14

Piąty remis z rzędu! Rzeszowianie zremisowali z Chrobrym Głogów

Od początku tego spotkania kibice nie mogli narzekać na nudę. Szybko strzelona bramka, dała rzeszowianom nadzieję na długo wyczekiwane przełamanie. W meczu jednak emocji jak i bramek nie zabrakło i ostatecznie Resovia wróci do domu z jednym punktem.

Resovia wyszła na to spotkanie nieco odmienionym składem. W pierwszym składzie wystąpił Kamil Antonik i od pierwszych minut widać było pobudzenie w ataku rzeszowian. To przerodziło się na szybko zdobytą bramkę już w 2 minucie. Rozpędzony Kamil Antonik zagrał piłkę do Bartłomieja Eizencharta, a ten mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

Gospodarze podrażnieni stratą bramki od razu ruszyli to ataku. W polu karnym błąd popełnił Radosław Adamski i zagrał piłkę ręką. Rzut Karny wykorzystał Mikołaj Lebedyński i już było 1-1. Tempo meczu nie spadało i wciąż mogliśmy oglądać obustronne ataki. Ponownie przy bramce gości znaleźli się zawodnicy Chrobrego i zaledwie 10. minut później ponownie do siatki trafił Mikołaj Lebedyński.

W kolejnych minutach emocji nadal nie brakowało, Resovia ruszyła do ataku i pracowała na wyrównanie. W 25. minucie piłkę do Bartłomieja Wasiluka zagrał Marek Mróz, a popularny "Wasyl" strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza i doprowadził do wyrównania.

W drugiej części spotkania nadal oba zespoły napierały. Doskonała sytuacja nadarzyła się około 60. minuty, jednak Jakub Wróbel trafił prosto w bramkarza. Rywale również kreowali sobie swoje sytuacje i w 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Pawła Łakoty trafił Michal Ilkow Golab.

Rzeszowianie jednak nie odpuszczali i dążyli do wyrównania. W 76. minucie po dośrodkowaniu piłkę w siatce umieścił Paweł Wojciechowski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku i znów mieliśmy remis.

0-1 Bartłomiej Einzenchart (2)
1-1 Mikołaj Lebedyński (5)
2-1 Mikołaj Lebedyński (15)
2-2 Bartłomiej Wasiluk (24)
3-2 Michal Ilkow Golab (64)
3-3 Paweł Wojciechowski (76)

Resovia:  Paweł Łakota -  Bartosz Jaroch (73, Rafał Mikulec), 16. Josip Šoljić,  Dawid Kubowicz,  Radosław Adamski - 98. Kamil Antonik (79,  Daniel Pietraszkiewicz),  Marek Mróz (73,  Damian Hilbrycht), Bartłomiej Wasiluk,  Jakub Wróbel,  Bartłomiej Eizenchart -  Sebastian Strózik (73, Paweł Wojciechowski)

Chrobry Głogów:  Rafał Leszczyński -  Paweł Tupaj (46,  Michał Ilków-Gołąb),  Oliver Práznovský,  Michał Michalec,  Marcel Ziemann -  Mateusz Bochnak, 8. Jaka Kolenc,  Robert Mandrysz,  Michał Rzuchowski (90,  Tomasz Cywka),  Dominik Piła (69,  Dominik Dziąbek) -  Mikołaj Lebedyński (90, Dennis van der Heijden).

żółte kartki: Michalec, Práznovský - Pietraszkiewicz.