2022-04-23 17:15:00

Igloopol Dębica nie bez problemów pokonał Czarnych Trześń

Piłkarze Igloopolu Dębica wrócili na zwycięski szlak, Podopieczni Łukasza Cabaja na własnym stadionie pokonali Czarnych Trześń.

Dla Igloopolu Dębica mecz z Czarnymi Trześń miał być formalnością. Podopieczni Łukasza Cabaja bardzo chcieli wrócić na zwycięski szalk po ostatniej porażce z Polonią Przemyśl. Od początku lepiej wyglądały "Morsy", które błyskawicznie wypracowały sobie przewagę na murawie, a w kolejnych minutach stworzyli sobie więcej okazji bramkowych.

Dębiczanie prowadzenie objęli już w 8. minucie, a piłkę w siatce umieścił Igor Tarała. Igloopol był stroną przeważającą i częściej był przy piłce. Czarni jednak nie poddawali się i także starali się stwarzać okazje bramkowe. Kibice nie mogli narzekać na nudę. Zespół z Trześni na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Marek Wójciak.

Końcówka pierwszej odsłony zapowiadała się więc bardzo ciekawie i taka też była. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak ostatecznie do przerwy więcej bramek nie odnotowano. W drugiej połowie mecz się otworzył. Czarni byli mocno podbudowani strzelonym golem w 35. minucie i za wszelką cenę próbowali oni pójść za ciosem.

Igloopol także miał swoje sytuacje i był tego dnia konkretniejszy. Zespół z Dębicy od 72. minucie prowadził 2-1, a bramkarza Czarnych pokonał Adrian Brzostowski. Beniaminek w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę, ale gospodarze dobrze prezentowali się w defensywie i dowieźli korzystny wynik do końca.

1-0 Igor Tarała (8)
1-1 Marek Wójczak (35)
2-1 Adrian Brzostowski (72)