2022-04-22 19:17:00

Niesamowity comeback Wólczanki Wólka Pełkińska! Ważne zwycięstwo z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Emocji nie brakowało w meczu dwóch najgorszych drużyn 3 ligi gr. IV. Tomasovia Tomaszów Lubelski przekonała się że 2-0 to niebezpieczny wynik i lepsze humory po meczu miała Wólczanka Wółka Pełkińska.

Mecz od pierwszych minut stał na dobrym poziomie, a oba zespoły były bardzo aktywne. Nudy nie było, jednak skuteczniejsza była Tomasovia Tomaszów Lubelski, która w 16. minucie objęła prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Damian Chmura. Wólczanka Wólka Pełkińska nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy częściej byli przy piłce i stworzyli sobie więcej okazji, jednak było to za mało aby pokonać bramkarza Tomasovii. Zespół z Tomaszowa Lubelskiego skupił się na defensywie i całkiem nieźle mu to wychodziło. Tuż po przerwie na 0-2 podwyższył Jakub Szuta i wydawało się, że jest już po meczu.

Nic bardziej mylnego, a podrażniona Wólczanka z każdą minutą coraz bardziej się rozkręcała. Gospodarze złapali kontakt w 55. minucie, a bramkarza Tomasovii pokonał Denys Dolinśkyj. Zespół z Wólki Pełkińskiej dostał wiatru w żagle i szybko ruszył w poszukiwaniu trafienia numer dwa. Sztuka ta udała mu się 180 sekund później, a wyrównał Dmytro Petryk.

Kolejne minuty meczu zapowiadały się bardzo ciekawie i takie też były. Swoje okazje miała Tomasovia, a podbudowana Wólczanka bardzo chciała strzelić na 3-2. Konkretniejszy był zespół z Wólki Pełkińskiej, który w 83. minucie objął prowadzenie, a bramkę zdobył Krzysztof Pietluch. Goście próbowali jeszcze wyrównać, ale zespół z Podkarpacia nie dał sobie wyrwać punktów.

0-1 Damian Chmura (16)
0-2 Jakub Szuta (48)
1-2 Denys Dolinśkyj (55)
2-2 Dmytro Petryk (58)
3-2 Krzysztof Pietluch (83)