2022-04-15 06:46:00

PGE FKS Stal Mielec musi wziąć się w garść! W sobotę mecz z Wartą Poznań

Za długo na przełamanie czekają gracze PGE FKS Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego na wiosnę odnieśli tylko jedno zwycięstwo, a ich przewaga nad stefą spadkową zaczyna topnieć. Podkarpacki ekstraklasowiec musi się w końcu wziąć w garść.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec na wiosnę spisują się fatalnie. Podopieczni Adama Majewskiego na wiosnę jeszcze nie wygrali. Zespół nie przypomina tej ekipy co zachwycała jesienią, wobec czego "biało-niebiescy" dołączyli do grona drużyn, którym zaczął zagrażać spadek. Czy nasz jedyny przedstawiciel w piłkarskiej elicie w sobotę przełamie się na własnym stadionie z Wartą Poznań?

Mielczanie w minionej serii gier ulegli na wyjeździe Zagłębiu Lubin. Wszystkie gole w tym meczu padły po przerwie. Stal prowadzenie objęła w 56. minucie, a bramkę zdobył Oskar Zawada. Jak się okazało, były to miłe złego początki, a "Miedziowi" z każdą minutą się rozkręcali. Gospodarze ostatecznie wygrali 3-1. Dublet ustrzelił Martin Dolezal, a ponadto do siatki trafił także Erik Daniel.

Jak natomiast radził sobie najbliższy rywal Stali? Lepiej, bowiem w niedzielę 10 kwietnia 2022 roku pokonał u siebie Cracovię, a jedynego gola w tym meczu zdobył Adam Zrelak. Ostatnio zespoły z Mielca i Poznania mierzyły się 24 października 2021 roku, a spotkanie zostało rozegrane w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy i zakończyło się bezbramkowym remisem.

Drużyny Stali oraz Warty to sąsiedzi w tabeli. Oba zespoły dotychczas zdobyły po 33 punkty, na co składa się osiem zwycięstw, dziewięć remisów oraz jedenaście porażek. Przeważa wyżej wspomnianych ekip nad strefą spadkową wynosi pięć "oczek", wobec czego zarówno jedni jak i drudzy będą chcieli wygrać, żeby złapać oddech przed decydującymi meczami sezonu.

Najbliższe spotkanie PGE FKS Stali Mielec odbędzie się w sobotę 16 kwietnia 2022 roku, a pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Solskiego 1 zabrzmi punktualnie o godzinie 12:30. Arbitrem meczu z Wartą Poznań będzie Bartosz Frankowski z Torunia, a na liniach pomagać mu będą Marcin Boniek oraz Paulina Baranowska.

Za sprawy techniczne natomiast odpowiadał będzie Sylwester Rasmus z Torunia, który w sezonie 2021/22 sędziował głównie mecze Fortuna 1 ligi. Na VARze zasiądą zaś Damian Sylwestrzak oraz Tomasz Listkiewicz.

Poniżej prezentujemy przewidywany skład PGE FKS Stali Mielec na to spotkanie.

PGE FKS Stal Mielec: Damian Primel - Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Przemysław Maj, Arkadiusz Kasperkiewicz, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański - Oskar Zawada