2022-03-29 18:30:47

MKS Zagłebie Lubin mocniejsze od Eurobud JKS-u Jarosław

W meczu 22. serii PGNiG Superligi Kobiet Eurobud JKS Jarosław przegrał na własnym boisku z faworytkami do złotego medalu - MKS-em Zagłębiem Lubin 25-36.

Wynik otworzyły przyjezdne i to one zdecydowanie lepiej weszły w to spotkanie. Celnie trafiły również Joanna Drabik, Daria Zawistowska i Malwina Hartman. Szansy na drugie trafienie dla gospodyń nie wykorzystała Magda Balsam. Udana była za to odpowiedź Malwiny Hartman (1-5). Joanna Gadzina i Katarzyna Kozimur oraz obroniony rzut karny przez Polinę Kukharchyk dały jarosławiankom nadzieję na kontakt z rozpędzonym przeciwnikiem. Zagłębie nie pozwoliło jednak na odebranie sobie prowadzenia.

W okolicach 15. minuty czarno-niebieskie zbliżyły się do lubinianek na dwie bramki. Dwa celne, niezwykle ważne rzuty oddała Sylwia Matuszczyk, a bramkarka Polina Kukharchyk znów popisała się udaną obroną. Rzut karny wykorzystała także Magda Balsam (7-9).

Serię JKS-u przerwała Aneta Łabuda (7-10), która na nowo nakręciła MKS.Drużyny zeszły na przerwę przy wyraźnym prowadzeniu Miedziowych (10-19). Drugą połowę meczu od wykorzystania dwóch rzutów karnych rozpoczęła Aneta Łabuda.  Kolejne akcje również należały do Miedziowych. Pomimo dużej straty, czarno-niebieskie szukały swoich szans i nieco poprawiły wynik (48. minuta, 16:26). Do gry włączyła się Aleksandra Zimny i Natalia Volovnyk, a skutecznie
w obronie prezentowała się Weronika Kordowiecka.

W ostatnich minutach meczu, rozgrywanych w nieco wolniejszym tempie, zwycięstwo przypieczętowały Lubinianki. O ostatecznym wyniku spotkania zadecydowały przede wszystkim efektowne rzuty przez całą długość boiska (25-36).

Teraz czas na kolejne wyzwnia. Już 30 marca w zaległym meczu 14. serii PGNiG Superligi Kobiet czarno-niebieskie ugoszczą we własnej hali Suzuki Koronę Handball Kielce.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 25-36 (10-19)

Eurobud  JKS Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk, Djurasinović – Nestsiaruk 3, Gadzina 1, Kozimur 4, Matuszczyk 3, Balsam 3, Mrden 1, Zimny 4, Vukcevic 1, Dorsz 1, Volovnyk 4, Strózik, Guziewicz, Smolinh.

MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz 1, Wąż – Galińska 4, Kochaniak- Sala 6, Hartman 4, Łabuda 8, Zawistowska 3, Drabik 3, Grzyb 1, Górna 2, Milojević 3, Noga 1, Miłek.