2022-03-29 22:52:00

Ogromny sukces "biało-czerwonych"! Reprezentacja Polski pokonała Szwecję i awansowała na Mistrzostwa Świata w Katarze

Mamy to! Piłkarze reprezentacji Polski pokonali Szwecję w finale baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2-0.

Od początku bardzo dobrze na murawie prezentowała się reprezentacja Polski, która częściej była przy piłce. Podopieczni Czesława Michniewicza za wszelką cenę chcieli pokonać Szwecję, lecz ta nie zamierzała tanio sprzedawać skóry. "Biało-czerwoni" popełniali też błędy, ale tych goście nie potrafili wykorzystać, a i też dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny.

Kibice oglądali bardzo zacięte spotkanie, w którym okazje do zdobycia bramki mieli zarówno jedni i drudzy. Polska w 48. minucie otrzymała rzut karny, po tym jak w "szesnastce" faulowany był Grzegorz Krychowiak przez Jespera Karlströma. Do piłki podedł Robert Lewandowski i po chwili na tablicy wyników było 1-0.

Podrażnieni Szwedzi szybko ruszyli do odrabiania strat. "Biało-czerwoni" skutecznie odpierali ataki przyjezdnych, ktorzy za wszelką cenę chcieli wyrównać. Dobre zawody rozgrywał Wojciech Szczęsny, Polska także miała swoje okazje, a od 72. minuty prowadziło już 2-0. Piłkę przejął Piotr Zieliński, który następnie znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał rywala.

Goście nie mieli już nic do stracenia i w kolejnych minutach za wszelką cenę próbowali powalczyć o chociażby remis. Polska jednak nie zatrzymywała się i cały czas napierała, ale Robin Olsen skutecznie bronił dostępu do bramki Szwedów. Mimo kilku niezłych szans, ostatecznie więcej trafień nie odnotowano i mecz zakończył się zwycięstwem "biało-czerwonych", którzy awansowali na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Polska - Szwecja 2-0 (0-0)

1-0 Robert Lewandowski (49-rzut karny)
2-0 Piotr Zieliński (72)

Polska: Szczęsny – Bielik, Glik, Bednarek, Cash – Góralski (46. Krychowiak), Moder – Bereszyński, P. Zieliński (89. Buksa), S. Szymański – Lewandowski

Szwecja: Olsen – Krafth, Lindelöf, Danielson (79. Ibrahimović), Augustinsson – Kulusevski, Karlström (67. Svanberg), K. Olsson (80. Karlsson), Forsberg – Isak, Quaison (66. Elanga)

Żółte kartki: Góralski, Moder, Lewandowski, Bielik - Isak, Kulusevski

Sędziował: Daniele Orsato (Włochy)

Widzów: 54 078