2022-03-18 23:18:00

Asseco Resovia nie zdołała doprowadzić do tie-breaka i uległa drużynie z Suwałk

Asseco Resovia przegrała w czterech setach ze Ślepskiem Suwałki. Rzeszowianie mimo wysokiej przewagi w czwartym secie nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Na początku jednak minimalną przewagę utrzymywali gracze Ślepska Suwałki, którzy bardzo skutecznie grali na środku. Efektowne bloki i ataki w środkowej części boiska pozwoliły im objąć prowadzenie 10-8. Gdy na zagrywce pojawił się Maciej Muzaj, rzeszowianie zaczęli odrabiać straty i skutecznie kończyli nadarzające się kontry.

Gracze Asseco Resovii notorycznie psuli jednak zagrywki, co wykorzystywali goście z Suwałk i ponownie objęli prowadzenie 15:13. Pierwszą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Resovii Marcelo Mendez. Znakomitą zagrywką popisywał się Tuaniga i goście powiększali swoje prowadzenie, grając zdecydowanie skuteczniej.

Drużynę pobudził jednak Nicholas Szerszeń, który znakomitymi serwisami zdobył dwa punkty. O pierwszą przerwę poprosił trener Ślepska. Goście nie dali jednak odebrać sobie prowadzenia i skuteczna gra Bartłomieja Bołądzia powiększała ich przewagę. Ponownie jednak ruszyli rzeszowianie i Klemen Cebulj odrobił straty.

Błędy w pierwszej akcji gospodarzy wykorzystał świetnie spisujący się Paweł Halaba i wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie 24-22. Goście nie wypuścili już swojej przewagi i wygrali pierwszą partię 25-23. Druga partia rozpoczęła się od błędów gospodarzy i ponownie na prowadzenie wyszli gracze z Suwałk 4-2.

Kolejny raz na zagrywce świetnie spisał się jednak Klemen Cebulj i dał prowadzenie swojej drużynie. Notorycznie błędy zaczęli popełniać gracze Ślepska i Resovia wyszła już na czteropunktowe prowadzeni. O przerwę poprosił trener przyjezdnych. Asseco Resovia nie kończyła jednak kontrataków i przyjezdni prawie całkowicie odrobili straty.

Słabszy fragment gry wykorzystali goście i objęli prowadzenie 13-12. Wciąż jednak skutecznie grał Clemen Cebulj i nie pozwolił rywalom na powiększenie przewagi. Na boisku po stronie Resovii pojawił się Jakub Bucki, który pomógł wyjść miejscowym na prowadzenie. W końcówce ponownie zrobiło się nerwowo, goście odrobili straty i wyrównali 24-24. Skuteczny atak Cebulja skończył jednak tę partię i Resovia wyrównała stan meczu 1-1.

Trzecia parta znakomicie rozpoczęli rzeszowianie i prowadzili już 4-0. Goście mozolnie próbowali odrabiać straty jednak bezskutecznie. Asseco Resovia zachowywała skuteczność, i krok po kroku powiększała swoją przewagę. Konsekewntna zagrywka Adriana Buchowskiego i błędy gospodarzy pozwoliły gościom wyrównać stan tego seta 10-10. O przerwę poprosił szkoleniowiec Resovii.

Ponownie żadna z drużyn nie zdołała wyjść na kilkupunktowe prowadzenie i walka odbywała się punkt za punkt. W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo i na Podpromiu pojawiły się gwizdy. Ślepsk Suwałki wyszedł na prowadzenie. Gracze z Rzeszowa jednak wyrównali stan spotkania 21-21. Kolejny raz koncówka zapowiadała się bardzo nerwowo. Wideo weryfikacja zakończyła trzecią partię i goście wygrali 27-25.

Czwarty set rozpoczął się również bez znaczącej przewagi żadnej ze strony. Dopiero w połowie tej partii nieznacznie na prowadzenie zaczęli wychodzić rzeszowianie. Skuteczne zagrywki Nicholasa Szerszenia pozwoliły wyjść gospodarzom na prowadzenie 13-10. Błędy Ślepska skutecznie wykorzystywali gospodarze i uzyskali sześciopunktowe prowadzenie 19-13. Była to pierwsza taka seria w tym meczu.

W końcówce gracze z Suwałk ruszyli do odrabiania strat i po niesamowitej serii sześci punktów z rzędu wyrównali 23-23. As serwisowy Pawła Halaby pozowolił gościom wyjść na pierwsze od dłuższego czasu prowadzenie. Końcówka była bardzo nerwowa i ostatecznie lepsi okazali się gracze Ślepska Malow Suwałki.

MVP spotkania został wybrany Paweł Halaba.

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 1-3 (23-25, 27-25, 25-27, 27-29)

Asseco Resovia Rzeszów: Maciej Muzaj, Timo Tammemaa,Jan Kozamernik, Klemen Cebulj, Nicolas Szerszeń, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski oraz Jakub Bucki, Bartłomiej Krulicki.

Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Adrian Buchowski, Cezary Sapliński, Paweł Halaba, Josua Tuaniga, Paweł Filipowicz oraz Mateusz Laskowski, Mateusz Czunkiewicz