2022-03-18 21:56:00

Stal Stalowa Wola jedzie do Sandomierza! Siarka Tarnobrzeg ugości Tomasovię

Przed nami 20. kolejka 3 ligi gr. IV. Stal Stalowa Wola w nadchodzącej serii gier uda się do Sandomierza, gdzie zmierzy się z Wisłą. Siarka Tarnobrzeg natomiast ugości Tomasovię Tomaszów Lubelski. Co jeszcze nas czeka? Tego dowiecie się z naszej zapowiedzi.
 
W sobotę przy Parkowej 1 o godzinie 15:00, piłkarze Wisłoki Dębica zagrają z TEXOM Sokołem Sieniawa. Podopieczni Dariusza Kantora bardzo liczą na udany początek ligowej wiosny na własnym stadionie, a przede wszystkim zwycięstwo z niżej notowanym rywalem. Sokół z pewnością jednak tanio skóry nie sprzeda.
 
"Biało-zieloni", jak przyznał opiekun Wisłoki, po sobotnim meczu czują niedosyt i teraz zamierzają sięgnąć po komplet "oczek". Łatwo jednak nie będzie, bowiem Sokół w minionej kolejce postawił się Siarce, a teraz będzie chciał zatrzymać zespół z Dębicy. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie, ktorego faworytem są jednak gospodarze.
 
Trudne zadanie czeka Koronę Rzeszów, która zagra tym razem w delegacji, a jej rywalem będzie Podhale Nowy Targ. Popularne "Szarotki" zaliczyły falstart, bowiem przegrały z Unią Tarnów na wyjeździe. Podopieczni Szymona Grabowskiego jeśli nadal myślą o awansie, muszą jak najszybciej wrócić na zwycięski szlak.
 
Ekipa z Załęza natomiast w ostatniej kolejce zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska. Teraz zespół ze stolicy będzie chciał sprawić niespodziankę i zatrzymać pretendetna do wygrania ligi. Siarka Tarnobrzeg natomiast ugości Tomasovię Tomaszów Lubelski, która pewnym krokiem zmierza w stronę 4 ligi lubelskiej
 
Zespół z Tomaszowa Lubelskiego nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Beniaminek aktualnie zajmuje przedostanie, 17. miejsce w ligowej tabeli i do bezpiecznej strefy traci aż siedem punktów. Siarka natomiast walczy o promocję na szczebel centralny. Tarnobrzeżanie są wiceliderem, a do rezerw Cracovii tracą tylko punkt.
 
Faworytem jest więc Siarka, jednak Tomsovia będzie chciała zaskczyć wyżej natowanego rywala i sprawić niespodziankę. Walcząca o ligowy byt Wólczanka Wólka Pełkińka w niedzielę o 14:00 spróbuje poszukać pierwszego wiosennego zwycięstwa. Rywalem ekipy "czarno-czerwonych" będzie ŁKS Probudex Łagów.
 
Podopieczni Ryszarda Kuźmy aby nadal liczyć się w walce o ligowy byt, muszą zacząć wygrywać. ŁKS z pewnością jednak tanio skóry nie sprzeda, wobec czego Wólczanka będzie musiała wspiąć się na wyżyny umiejętności. Kibice mogą więc spodziewać się interesującej potyczki, której faworytem będzie jednak zespół z Łagowa.
 
Stal Stalowa Wola tym razem zagra na wyjeździe. Zespół "zielono-czarnych" w sobotę zremisował u siebie z Wisłoką, a teraz na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Sandomierz. Oba zespoły walczą o zdecydowanie inne cele. "Stalówkę" interesuje walka o promocję na szczebel centralny, natomiast Wisła będzie chciała uniknąć degradacji.
 
Faworytem nidzielnej jest ekipa "zielono-czarnych", ale zespół z Sandomierza tanio skóry nie sprzeda i będzie on chciał powalczyć o korzystny rezultat z wyżej notowanym rywalem, by uniknąć znalezienia się w strefie spadkowej. Stal jeśli nadal myśli o awansie, musi zacząć wygrywać, bowiem czołówka powoli zaczyna uciekać.
 

Wyniki meczów 20. kolejki:

 

Tabela 3 ligi gr. IV:

 

Czytaj także

Komentarze (10)

Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.