2022-03-13 20:17:45

Handball Stal Mielec nie podołała lepszemu Górnikowi Zabrze, który wygrał 37-28

Handball Stal Mielec po raz kolejny nie przebrnęła z podniesioną głową przez trudne spotkanie z Górnikiem Zabrze, przegrywając dziewięcioma trafieniami. To już dziesięć lat, odkąd Stal nie zdołała pokonać swojego dzisiejszego rywala.

Handball Stal Mielec
od początku nie była w tym spotkaniu typowana na zwycięzcę. Nieprzerwanie, od dziesięciu lat to Górnik Zabrze demonstrował ogromną wolę walki. Tym razem również pokazał się z lepszej strony i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym roku. W zabrzańskiej hali gospodarze czuli się pewnie i mimo nienajlepszej dyspozycji z początku roku pokonali Mielczan.

Cały mecz rozpoczął się dość wyrównanymi sytuacjami, które skutkowały brakiem skuteczności obu stron. Po czwartej minucie mieliśmy wynik jedynie 1-1. Od tamtego czasu zaczęły się składne akcje, co skutkowało większą ilością bramek. Dzięki świetnej kontrze Krzysztofa Łyżwy, Górnik mógł odskoczyć rywalom na kilka punktów. Głównym problemem Stali Mielec były jednak łatwe straty, które pozwalały na kontratak przeciwnika. Także kłopotliwy okazał się bramkarz gospodarzy, który popisywał się znakomitymi interwencjami.

Dopiero w dwudziestej minucie nastąpiło przełamanie. Mielec rzucił w tym czasie trzy bramki z rzędu. Trafiał m.in.  Antonio Pribanic, czy Marko Nikolić. Ten ostatni niestety musiał zejść z boiska w związku z karą, co doskonale wykorzystali Zabrzanie celując do bramki aż cztery dobre rzuty.

Druga połowa nie przyniosła żadnych niespodzianek. Nadal przewagę powiększali gospodarze, nie dając wielu szans na dogonienie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 37-28. MVP spotkania został Jakub Skrzyniarz, występujący na pozycji bramkarza.

Górnik Zabrze – Handball Stal Mielec 37-28 (17-11)

Górnik Zabrze: Skrzyniarz, Kazimier – Molski 7, Dudkowski 6, Przytuła 5, Łyżwa 4, Kaczor 4, Bykowski 3, Gogola 3, Adamuszek 2, Szabat 1, Ivanytsia 1, Rutkowski 1, Sładkowski. Trener Marcin Lijewski.

Handball Stal Mielec: Procho, Dekarz – Pribanić 5, Smolikow 5, Graczyk 5, Wilk 5, Nikolić 4, Puljizović 3, Wołyncew 1, Wojdak, Somola, Misiejuk, Gliński. Trener Rafał Gliński.