2022-03-12 22:56:56

Miasto Szkła Krosno zderzyło się z dobrą postawą Decki Pelplin przegrywając 81-87

Miasto Szkła Krosno dopiero w czwartej kwarcie przełamało senność i zaczęło gonić wynik. Ich heroiczna postawa była godna podziwu, jednak tego meczu nie udało się już wygrać. Zawodnicy z Krosna przegrali na własnym terenie z Decką Pelplin 81-87.

To spotkanie zdecydowanie nie układało się po myśli Miasta Szkła Krosno. Pierwsze trzy kwarty zdecydowanie należały do Decki Pelplin, która dyktowała tempo, prowadziła grę i była przede wszystkim celna. Krośnianie starali się ratować sytuację dobrą dyspozycją Dariusza Oczkowicza, który w tym spotkaniu zdobył najwięcej ‘’oczek’’ dla podkarpackiego zespołu, bo aż 22. Nie wystarczyło to jednak do dogonienia rywala, który z każdą minutą oddalał się. Złe podania, niecelne rzuty z wyskoku, straty w ataku ze strony gospodarzy, pomagały przyjezdnym na budowanie przewagi i rosnącą pewność.

Ogromne przełamanie nastąpiło w ostatniej kwarcie, którą krośnianie wygrali aż 36-21. Nadrobili w tej części prawie dwadzieścia punktów starty. Celny był m.in. Damian Ciesielski, Sebastian Rompa, czy Szymon Sobiech. Czas jednak nieubłagalnie upłynął, a Miasto Szkła mimo wielkich chęci w ostatniej części spotkania nie zdołało pokonać rywala na własnym parkiecie.

- Znowu dwa inne spotkania w dwóch połowach. Stajemy się specjalistami od pogoni za wynikiem i emocjonujących końcówek, ale punktów ponownie nam to nie przyniosło. Teraz musimy się skoncentrować na kolejnej konfrontacji, mamy trochę czasu na przygotowania. Za późno dzisiaj zaczęliśmy trafiać z dystansu, za późno przejmować inicjatywę. Niestety czasu już nie cofniemy-przeanalizował Radosław Soja, trener Miasta Szkła Krosno.

Niestety, niezadowalająca postawa ‘’szklanego teamu’’ powoduje, że nie pną się oni w tabeli, a zbliżają do strefy spadkowej. Kolejne mecze będą wyzwaniem, ponieważ zostaną rozegrane na wyjeździe.

Miasto Szkła Krosno- Decka Pelplin 81-87 (14-26, 18-25, 13-15, 36-21)

Miasto Szkła: Zaguła, Oczkowicz, Ciesielski, Janik, Sobiech, Szymański, Rompa, Dawdo.

Decka Pelplin: Wyszkowski, Sączewski, Kaszowski, Pułkotycki, Konopatzki, Kulis, Szczepanik,  Michałek.