2022-03-09 14:53:00

Stal Rzeszów pokonała Garbarnię Kraków w zaległym meczu!

Patryk Małecki zdobył pierwszą bramkę w meczu z Garbarnią Kraków. (fot. Artur Ruszała/Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe Garbarnię Kraków 2-0 w zaległym meczu 18. kolejki eWinner 2 ligi. Ozdobą spotkania bramka z rzutu wolnego Krzysztofa Danielewicza.

Środowy zaległy mecz 18. kolejki eWinner 2 ligi rozpoczął się od ataków Stali Rzeszów. Piłkarze Daniela Myśliwca już po kwadransie gry mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia w starciu z Garbarnią Kraków. Błąd popełnił Dorian Frątczak, który podał wprost pod nogi zawodników gości. Jednak w sytuacji sam na sam Andreja Prokić trafił w słupek. Trzy minuty później piłka trafiła do siatki Stali Rzeszów, jednak gol nie został uznany, bowiem jeden z zawodników Garbarnii był na spalonym.

W 20. minucie doskonałą interwencją popisał się Frątczak po strzale Damiana Michalika. W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola. Siedem minut później Dominik Marczuk trafił w słupek. W odpowiedzi Michal Klec ładnie uderzył, ale doskonale interweniował Wiktor Kaczorowski. Ostatecznie po pierwszej połowie na stadionie w Krakowie był bezbramkowy remis, choć mecz mógł się podobać.
Od początku drugiej połowy w ataku byli Biało-niebiescy. Stal Rzeszów stwarzała sobie coraz groźniejsze sytuacje bramkowe. Natomiast gospodarze czyhali na kontrataki. Podopieczni Macieja Musiała też mieli swoje szanse, ale byli również nieskuteczni. Natomiast przewaga rzeszowian z każdą minutą była coraz większa. Ostatecznie w 74. minucie prawą stroną na solową akcję zdecydował się Damian Michalik minął kilku rywali i dograł w pole karne do Patryka Małeckiego. Popularny Mały nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Pięć minut później Krzysztof Danielewicz zdobył pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego drugą bramkę dla piłkarzy prowadzonych przez Myśliwca i w zasadzie było po meczu. W końcówce Brązowii dążyli do zdobycia choćby bramki kontaktowej, jednak więcej bramek w tym meczu nie padło. Stal Rzeszów wygrała dwoma bramkami i powiększyła przewagę nad Chojniczanką Chojnice do ośmiu punktów.

0-1 Patryk Małecki (74)
0-2 Krzysztof Danielewicz (79)