2022-03-06 21:05:07

Miasto Szkła Krosno zostało pokonane w wyjazdowym meczu z PGE Turów Zgorzelec

Miasto Szkła Krosno nie poradziło sobie z PGE Turów Zgorzelec w tamtejszej Arenie. Zdziesiątkowani kontuzjami gracze z Podkarpacia zostali pokonani z wynikiem 104-94. Druga kwarta była decydująca, bowiem “szklany team” stracił w niej najwięcej punktów. Spotkanie odbyło się w ramach 28.kolejki Suzuki 1 ligi.

Niestety, Miasto Szkła Krosno po raz kolejny nie zdobyło punktów w meczu Suzuki 1 ligi. Tym razem PGE Turów Zgorzelec okazał się mocniejszy korzystając na błędach przeciwnika w drugiej kwarcie, co umożliwiło gospodarzom wygranie całego spotkania.

Choć jako pierwszy punktował gracz z Krosna- Szymon Szymański, rywale szybko wzięli się do pracy. Celnym rzutem z wyskoku popisał się zawodnik PGE Turów Kacper Traczyk, dało to gospodarzom trzy punkty i próbę zbudowania przewagi. Mimo to, krośnianie czuli chęć rywalizacji, a celne rzuty mogliśmy oglądać w wykonaniu Konrada Dawdo oraz Damiana Ciesielskiego. To właśnie Miasto Szkła powiększało swój dorobek punktowy w tej kwarcie, która zakończyła się na ich korzyść 18-19.

Druga część meczu od razu wyglądała niepokojąco dla ekipy z Podkarpacia. Zaczęli oni tracić sporo punktów za sprawą Mateusza Stawiaka i Stanisława Helińskiego, którzy zanotowali celne “trójki” dla PGE Turów. Te sytuacje zupełnie wybiły z rytmu krośnian. Mimo próby ratowania wyniku przez trenera, błędy w ataku i niecelne wsady spowodowały, że to gospodarze stale powiększali swoją przewagę i na przerwę zeszli z podniesionymi głowami oraz wynikiem 35-23 z tej kwarty.

W trzeciej oraz czwartej kwarcie, walka zespołów była niezwykle zacięta i wyrównana. W drużynie Miasta Szkła świetnie spisywał się ponownie m.in. Damian Ciesielski doliczając do swojego dorobku dwa celne rzuty wolne. Różnice punktowe w tych częściach spotkania były niewielkie- w trzeciej wygrali o dwa punkty krośnianie, natomiast w ostatniej o jeden punkt lepszy był Zgorzelec. To pechowa druga kwarta zaważyła na całym meczu i zdecydowała o tym kto był lepszy na parkiecie. Błędy, których dopuścili się zawodnicy z podkarpacia spowodowały, że wracają do domu bez punktów.

Jeśli chodzi o ekipę ze Zgorzelca, wygrana ze “szklanym teamem” jest ich piątą w tym sezonie. Na niekorzyść z pewnością zadziałały braki kadrowe w Mieście Szkła Krosno. Na parkiecie nie zobaczyliśmy dziś Santiago Vauleta, Juliana Jasińskiego i Dawida Zaguły.

PGE Turów Zgorzelec- Miasto Szkła Krosno 104-94 (18-19, 35-23, 24-26, 27-26)

PGE Turów Zgorzelec: Traczyk 15, Maciejak 3, Heliński 5, Pruefer 9, Stawiak 15, Bochno 17, Fudziak 2, Marek 17, Kordalski 15, Marcinkowski 6.

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 12, Ciesielski 17, Gomułka, Janik 25, Sobiech 6, Szymański 6, Rompa 9, Dawdo 19.