2022-03-07 16:02:17

Futsal: Heiro Rzeszów skuteczniejsze w starciu z AZS-em UEK

Zawodnicy Heiro Rzeszów pokazali się z dobrej strony i pokonali ekipę AZS UEK  3-4 w meczu wyjazdowym odbywającym się w Krakowie. Rzeszowianie byli w tym dominowali przede wszystkim w  w ofensywie, byli skuteczniejsi i potrafili odpowiednio zareagować na stracone bramki.

Heiro Rzeszów był świetnie przygotowany taktycznie do spotkania z AZS-em UEK. Mimo tego, że to gospodarze w 9. minucie wyszli na prowadzenie, nie poszli oni dalej za ciosem. To ekipa z Podkarpacia wzięła się do pracy wykorzystując błędy rywala. W 14. minucie doszło do akcji, w której zawodnik Heiro precyzyjnie przymierzył po dalszym rogu bramki doprowadzając do remisu.

Kłopoty gospodarzy spowodowały zmianę bramkarza w AZS-ie UEK. Mimo wszelkich starań z ich strony, to goście nadal korzystali na ich problemach i byli niezwykle czujni pod bramką rywala. Doskonale pracowali także w obronie strefowej nie dopuszczając przeciwnika do podbramkowych szans. To wszystko złożyło się na wywiezienie z Krakowa trzech cennych punktów.

Ostatnio drużyna z Rzeszowa polepszyła swoje miesjce w tabeli 1 ligi futsalu. Nie ma już mowy o spadku, a pojawia się nadzieja na baraże.

AZS UEK Kraków - Heiro Rzeszów 3-4 (1-2)

Bramki: Chlebda 8, Bukalski 35, Pyś 39 - Lizak 13, 26, Pawlak 15, Stypa 21.

Heiro: Paśko, Piszczek - Nowak, Pawlak, Przybyło, Stypa oraz Lizak, Wojewoda, Gąsior, Noga, Sarzyński. Trener Piotr Ożóg.
AZS UEK: Pruś - Ptak, Czech, Urbaniec, Pyś oraz Aksamit, Chlebda, Witaszyk, Bukalski, Mączyński, Polak, Bieda, Serafin, Dziarmaga